wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Żegnaj szkoło w Ciechowie, Rakoszycach, Szczepanowie i Środzie Śląskiej
To ulubiony czas wszystkich uczniów – upragnione wakacje. Uczniowie gminnych szkół podstawowych pożegnali się z nauką, a uczniowie klas ósmych świętowali ukończenie szkoły.

Fot. UM Fot. UM


Szczególne podziękowania za ten trudny i pełen wyzwań rok szkolny należą się dyrektorom placówek oraz nauczycielom i wychowawcom za ich pracę i zaangażowanie włożone w wychowanie i edukację najmłodszych mieszkańców Gminy. Także uczniowie dzielnie i z sukcesem podołali wielu obowiązkom i wyzwaniom, jakie przed nimi stanęły, za co także należą im się podziękowania. 

W uroczystościach zakończenia roku szkolnego we wszystkich gminnych placówkach oświatowych wzięli udział przedstawiciele władz średzkiej Gminy. Burmistrz Adam Ruciński odwiedził młodzież w Szkole Podstawowej w Ciechowie i Środzie Śląskiej, gdzie miał okazję pogratulować sukcesów w nauce najlepszym uczniom oraz wręczyć nagrody szkolnym prymusom. – To był dla wszystkich trudny rok, zarówno dla nauczycieli, jak i wszystkich uczniów. Cieszę się, że udało Wam się dotrwać do jego końca i teraz czekają Was zasłużone wakacje – mówił podczas uroczystości włodarz średzkiej Gminy. – Szczególne słowa kieruję do ósmoklasistów. Otwiera się przed Wami nowy rozdział życia, życzę Wam samych sukcesów i nie bójcie się sięgać po najwyższe cele.

Sekretarz Gminy Marcin Nowakowski dziękował w imieniu burmistrza za zaangażowanie uczniom i nauczycielom w minionym roku szkolnym oraz życzył udanych wakacji młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Rakoszycach, a dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Krzysztof Peryga wraz z radną Rady Miejskiej Wiolettą Borkowską i radnym Stanisławem Sendyką pożegnał podopiecznych ze Szkoły Podstawowej w Szczepanowie.

Wszystkim uczniom gratulujemy odniesionych w minionym roku szkolnym sukcesów i życzymy udanego odpoczynku oraz bezpiecznych wakacji.

(prg)

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. 29 minut temu.
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... 36 minut temu.
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 40 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…