sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

fot. SM fot. SM

Zła segregacja odpadów i sankcje SM

Śr, 14.07.2021 16:16
 •  

Pracownicy Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa średzkiego magistratu w wyniku kolejnych kontroli na terenie miasta i gminy Środa Śląska, ujawnili w pojemnikach Chemeko źle posegregowane odpady. Straż Miejska na podstawie nagrań z monitoringu dokona ustalenia sprawców i nałożenia sankcji.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Część źle posegregowanych odpadów znajdowała się w pojemnikach na parkingu przy ul. Białoskórniczej. Bioodpady zmieszane były z plastikami, szkłem i papierem. W pojemnikach Chemeko znajdowały się też ziemia i odpady zielone, które powinny być zawiezione we własnym zakresie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krynicznie.

Źle posegregowane odpady pracownicy Wydziału KŚR zastali przy ul. Daszyńskiego. W kubłach znajdowały się zmieszane odpady, plastik i szkło zmieszane było ze starą wykładziną. Wykryciem sprawców i nałożeniem sankcji zajmie się teraz Straż Miejska.

- Parking przy ul. Białoskórniczej objęty jest monitoringiem miejskim. Na podstawie nagrań z kamer będziemy ustalać sprawców i nakładać sankcje – przekazuje Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.  - Za nieodpowiednio posegregowane odpady grozi mandat. Do Straży Miejskiej można anonimowo zgłaszać podobne działania w celu sankcji wobec sprawcy – dodaje Komendant Ryszard Czerwiec.

(prg)

odp 1

odp 2

 • 5
 • 0
 • 1
 • 2
 • 11
 • 8

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. 12 minut temu.
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. 25 minut temu.
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …