wtorek 16.08.2022

Imieniny: Stefana Rocha

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Zła segregacja odpadów i sankcje SM
Pracownicy Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa średzkiego magistratu w wyniku kolejnych kontroli na terenie miasta i gminy Środa Śląska, ujawnili w pojemnikach Chemeko źle posegregowane odpady. Straż Miejska na podstawie nagrań z monitoringu dokona ustalenia sprawców i nałożenia sankcji.

fot. SM fot. SM


Część źle posegregowanych odpadów znajdowała się w pojemnikach na parkingu przy ul. Białoskórniczej. Bioodpady zmieszane były z plastikami, szkłem i papierem. W pojemnikach Chemeko znajdowały się też ziemia i odpady zielone, które powinny być zawiezione we własnym zakresie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krynicznie.

Źle posegregowane odpady pracownicy Wydziału KŚR zastali przy ul. Daszyńskiego. W kubłach znajdowały się zmieszane odpady, plastik i szkło zmieszane było ze starą wykładziną. Wykryciem sprawców i nałożeniem sankcji zajmie się teraz Straż Miejska.

- Parking przy ul. Białoskórniczej objęty jest monitoringiem miejskim. Na podstawie nagrań z kamer będziemy ustalać sprawców i nakładać sankcje – przekazuje Ryszard Czerwiec, Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej.  - Za nieodpowiednio posegregowane odpady grozi mandat. Do Straży Miejskiej można anonimowo zgłaszać podobne działania w celu sankcji wobec sprawcy – dodaje Komendant Ryszard Czerwiec.

(prg)

odp 1

odp 2

 • Karina powiedział(a) Więcej
  A gdzie pobrać wniosek?
  10 minut temu.
 • Ania powiedział(a) Więcej
  Najwspanialsza jest nasza Orkiestra ? 14 minut temu.
 • Asia powiedział(a) Więcej
  Zgadzam się . Takie dwie imprezy w lecie by się przydały. Tylko uwzględnić zakaz wstępu do lat 16. Dzieci tam są niepotrzebne. 20 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…