środa 06.12.2023

Imieniny: Mikołaja Jaremy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Związek Inwalidów Wojennych podsumował 5-letnią kadencję

SkomentujPodczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego średzkiego oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP, które odbyło się 16 marca, prezes Tadeusz Ek podsumował ostatnie 5 lat działalności. Wybrano także nowy zarząd oraz delegata na zjazd okręgowy.


Fot. UM w Środzie Śląskiej Fot. UM w Środzie Śląskiej


Na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej Prezes Tadeusz Ek w odczytanym sprawozdaniu podsumował minioną 5-letnią kadencję i omówił najważniejsze działania, jakie zostały podjęte przez średzki oddział. Wyraził również uznanie i wdzięczność wszystkim członkom za aktywność i zaangażowanie. Podziękował także za wsparcie Gminy Środa Śląska i burmistrza, m.in. w postaci nowej siedziby oddziału w Centrum NGO, z której związek korzysta bezpłatnie.

W zebraniu uczestniczył Józef Dymalski, sekretarz Zarządu Okręgowego ZIW RP, który wraz z prezesem Ekiem odznaczył uroczyście członkinię średzkiego oddziału Związku Inwalidów Panią Karolinę Kopeć Krzyżem 100 lat ZIW RP. - Członkami Związku Inwalidów Wojennych są Ci, którzy walczyli, byli żołnierzami i ginęli. Siłą rzeczy, z przyczyn naturalnych odchodzą z tego świata. Tracimy na tym wiele, ale myślę, że pamięć o nich pozostanie z nami na długo. Dobrze by było, gdybyśmy wykorzystywali przychylność instytucji, tak jak w Państwa przypadku Gminy i Burmistrza, do krzewienia tej pamięci i pokazywania tych pozytywnych zachowań patriotycznych młodemu pokoleniu – mówił Józef Dymalski.

Po udzieleniu absolutorium prezesowi Ekowi, członkowie wybrali nowy zarząd średzkiego oddziału. Na stanowisko prezesa na nową 5-letnią kadencję ponownie wybrano Tadeusza Eka. Wiceprezesem została Maria Zachary, a Sekretarzem Wioletta Borkowska. Funkcję Skarbników związku pełnią  Ewa Ek i Edward Kopeć. Głównym delegatem na Zjazd Okręgowy wybrano prezesa Eka, a delegatem w zastępstwie został Daniel Padewski. Głos podczas zebrania zabrał także członek wspierający średzkiego oddziału Związku Inwalidów Wojennych burmistrz Adam Ruciński.

- To jest imponujące Panie Tadeuszu, co Pan ze wsparciem członków robicie dla Związku – zwrócił się do prezesa Eka. – Dla mnie jako burmistrza, ale też mieszkańca Środy Śląskiej jest Pan przykładem niezwykłym. Cokolwiek się dzieje w tym mieście, gminie, powiecie, to Pan Tadeusz zawsze jest. Mało kto tak potrafi. Gratuluję tego i dziękuję za to, bo mnie jako burmistrza zawsze będzie cieszyć aktywność mieszkańców, szczególnie zrzeszonych w związkach, które mają bardzo bogatą tradycję, jak Związek Inwalidów Wojennych. Cieszę się, że my jako Gmina możemy wspierać i zapewnić godne warunki Waszej działalności. O biurze średzkiego oddziału związku w gminnym Centrum NGO mówił Pan z taką dumą i zadowoleniem, że to macie. Tak, macie i zawsze będziecie mieć. Bo to Wam się należy, jest Wam potrzebne i na to Gmina Środa Śląska środków nie będzie szczędzić – podkreślił w swoim wystąpieniu burmistrz Adam Ruciński.

(prg)

zw inw image003

zw inw image005

zw inw image007

 

zw inw image009

zw inw image011

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

komnet internet

eko006groszek

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.