wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Trafił do aresztu za przestępstwa narkotykowe

Wt, 22.06.2021 15:02
 •  

Trzy najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 28-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, któremu prokurator przedstawił zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.


Średzcy policjanci na podstawie postanowienia o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu średzkiego w związku z przestępstwami narkotykowymi. Funkcjonariusze podczas przeszukania pojazdu mężczyzny zabezpieczyli telefon komórkowy oraz wagę elektroniczną. Z kolei przy nim samym ujawnili zawiniątko z substancją skrystalizowaną, która okazała się mieszaniną amfetaminy i mefedronu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie cztery zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 28-latek odpowie za uczestniczenie w obrocie znaczną ilością środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Jak ustalono, mężczyzna zajmował się przestępczym procederem przez kilka miesięcy. W tym okresie przekazał innej osobie nie mniej niż 5000 porcji metaamfetaminy, za co w zamian otrzymał 2500 porcji marihuany. Ponadto odpowie za udzielanie innym osobom tych substancji i środków w celu osiągnięcia korzyści osobistej i majątkowej. Ponieważ mężczyzna w chwili zatrzymania przez policjantów posiadał przy sobie substancje zabronione, usłyszał również zarzut posiadania wbrew przepisom ustawy substancji psychotropowych.

Wobec 28-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo uczestniczenia w obrocie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska

 • 1
 • 0
 • 1
 • 1
 • 1
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  W zamkniętym pomieszczeniu nie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa? Może Pan Burmistrz odpowie! 33 minut temu
 • Senior powiedział(a) Więcej
  A wirusów nie było?Pandemia się skończyła. 37 minut temu.
 • jAROSLAW powiedział(a) Więcej
  RUSKI ład 2 godziny temu.
 • Eryk aka Robert aka Grzegorz a powiedział(a) Więcej
  I jeszcze widzę, że przedstawiciele rodzinki tego bydlaka również dobrze bawią się na... 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM