sobota 04.12.2021

Imieniny: Barbary Krystiana

Uciekał przed radiowozem. Został zatrzymany

Uciekał przed radiowozem. Został zatrzymany

Śr, 03.06.2020 15:47
 •  

Średzcy policjanci otrzymali informację, że w jednym z pojazdów zaparkowanych na stacji paliw za kierownicą siedzi mężczyzna, który jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić, aby nie dopuścić do wyjechania na drogę kierowcy pod wpływem alkoholu. Kiedy ruszyli w kierunku wskazanego pojazdu, kierujący Audi ruszył gwałtownie.


Funkcjonariusze natychmiast udali się za uciekającym z zamiarem zatrzymania go. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie, kierujący Audi zignorował je i ze znaczną prędkością kontynuował dalszą jazdę.

To już kolejny kierujący samochodem, który pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez funkcjonariuszy nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował jazdę, stwarzając tym samym zagrożenie w ruchu drogowym.

Na wysokości progu zwalniającego policjanci zatrzymali „uciekiniera”, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a tym samym zapobiegając możliwym tragicznym konsekwencjom takiego nieodpowiedzialnego zachowania.

Jak się okazało, powodem ucieczki był tym razem fakt, iż siedzący za kierownicą samochodu mężczyzna znajdował się  pod znacznym wpływem alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 26-letni mieszkaniec powiatu średzkiego miał ponad 1,50 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej.

26-latek musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego zachowania. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej.

Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej

 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Wiki powiedział(a) Więcej
  Przyjedź do Proszkowa zobaczysz jak wygląda "wizytówka" wsi 3 godziny temu.
 • SEBIX powiedział(a) Więcej
  TO SAMO DZIEJE SIĘ ZE SPERMĄ,TEŻ SĄ BRAKI 3 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  nie znam stawu w Proszkowie,ale jeśli chodzi o staw w Juszczynie, to nigdy nie wysychał i... 5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…