sobota 04.12.2021

Imieniny: Barbary Krystiana

103. rocznica Odzyskania Niepodległości - uroczystości w Udaninie

103. rocznica Odzyskania Niepodległości - uroczystości w Udaninie

So, 13.11.2021 12:16

Jest to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu każdego Polaka. Niesie ze sobą nie tylko pamięć i tradycję, ale utrwala również naszą świadomość narodową. W tym roku przypada 103. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dla historii naszego Państwa ta data ma szczególne znaczenie, ponieważ Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.


Z tej okazji 11 listopada br. na terenie Gminy Udanin odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczęły się o godzinie 16:00 mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Udaninie. Ks. prob. Marek Jodko odprawił mszę w intencji Ojczyzny.

Godzinę później obchody przeniosły się na Plac Obrońców Ojczyzny, gdzie odbyły się uroczystości z udziałem kompanii honorowej 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.

Upamiętniając wydarzenia historyczne oraz znaczenie walki Polaków o niepodległość przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, szkół podstawowych oraz lokalnych instytucji, przy asyście sztandarów złożyli kwiaty i wieńce pod Pomnikiem Obrońców Ojczyzny w Udaninie.

Po uroczystościach patriotycznych na Placu Obrońców Ojczyzny, uczestnicy wydarzenia przeszli biało-czerwonym marszem na teren Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie, gdzie odbyła się część artystyczna z udziałem społeczności Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Udaninie oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali również występu Marcina Malinowskiego oraz wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

Na zakończenie wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk wręczył podziękowania dla posła na Sejm RP Pawła Hreniaka za pomoc i wsparcie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Udaninie, jednostkom OSP z terenu Gminy Udanin zabezpieczającym przemarsz oraz społeczności szkolnej za przygotowanie części artystycznej uroczystości. Słowa uznania należą się również rodzicom uczniów, którzy wzięli udział w występie artystycznym za to, że przywieźli swoje dzieci do szkoły w dzień wolny od zajęć, aby mogli pielęgnować w sobie ducha patriotyzmu.

Gmina Udanin

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Wiki powiedział(a) Więcej
  Przyjedź do Proszkowa zobaczysz jak wygląda "wizytówka" wsi 4 godziny temu.
 • SEBIX powiedział(a) Więcej
  TO SAMO DZIEJE SIĘ ZE SPERMĄ,TEŻ SĄ BRAKI 4 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  nie znam stawu w Proszkowie,ale jeśli chodzi o staw w Juszczynie, to nigdy nie wysychał i... 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…