środa 25.05.2022

Imieniny: Borysława Grzegorza

  Dział: Udanin sobota, 13 listopad 2021 12:16


103. rocznica Odzyskania Niepodległości - uroczystości w Udaninie
Jest to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu każdego Polaka. Niesie ze sobą nie tylko pamięć i tradycję, ale utrwala również naszą świadomość narodową. W tym roku przypada 103. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dla historii naszego Państwa ta data ma szczególne znaczenie, ponieważ Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

Z tej okazji 11 listopada br. na terenie Gminy Udanin odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczęły się o godzinie 16:00 mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Udaninie. Ks. prob. Marek Jodko odprawił mszę w intencji Ojczyzny.

Godzinę później obchody przeniosły się na Plac Obrońców Ojczyzny, gdzie odbyły się uroczystości z udziałem kompanii honorowej 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.

Upamiętniając wydarzenia historyczne oraz znaczenie walki Polaków o niepodległość przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, szkół podstawowych oraz lokalnych instytucji, przy asyście sztandarów złożyli kwiaty i wieńce pod Pomnikiem Obrońców Ojczyzny w Udaninie.

Po uroczystościach patriotycznych na Placu Obrońców Ojczyzny, uczestnicy wydarzenia przeszli biało-czerwonym marszem na teren Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie, gdzie odbyła się część artystyczna z udziałem społeczności Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Udaninie oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali również występu Marcina Malinowskiego oraz wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

Na zakończenie wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk wręczył podziękowania dla posła na Sejm RP Pawła Hreniaka za pomoc i wsparcie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Udaninie, jednostkom OSP z terenu Gminy Udanin zabezpieczającym przemarsz oraz społeczności szkolnej za przygotowanie części artystycznej uroczystości. Słowa uznania należą się również rodzicom uczniów, którzy wzięli udział w występie artystycznym za to, że przywieźli swoje dzieci do szkoły w dzień wolny od zajęć, aby mogli pielęgnować w sobie ducha patriotyzmu.

Gmina Udanin

Media

 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  3 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  3 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie. No kurła o takim nie słyszałem
  3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …