piątek 26.02.2021

Imieniny: Mirosława Aleksandra

Czekoladowo w szkole w Ujeździe Górnym

Czekoladowo w szkole w Ujeździe Górnym

Pn, 08.02.2021 11:45

"Potrzebuję czekolady
zjeść ją muszę, nie ma rady!
(…)
Z orzechami, z bakaliami,
kokosowymi wiórkami,
zwykła mleczna, gorzka, biała
dla mnie każda jest wspaniała!”28 stycznia do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym przyjechał Czekoladowy Autobus - jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat.

Podczas warsztatów uczniowie kl. 0-III poznali historię czekolady, techniki jej przygotowania oraz wykorzystania. Uczniowie dowiedzieli się jak odróżnić czekoladę od produktów czekoladopodobnych szkodliwych dla zdrowia oraz w jakich ilościach i kiedy można sobie pozwolić na chwilę słodkiego zapomnienia.

Celem warsztatów było także poznanie pracy cukiernika i rozbudzanie dziecięcych zainteresowań tym zawodem, oraz dostarczanie wielu przeżyć i radości.

Dzieci degustowały trzy rodzaje czekolady, a przy pomocy silikonowej foremki wykonały swoją czekoladę oraz rysowały własne wzory i ozdabiały je innymi rodzajami czekolady.

Po zajęciach każdy uczestnik otrzymał „Dyplom Mistrza Czekolady” i zabrał ze sobą specjalny kartonik z wykonanymi przez siebie słodkościami.

Ekipa Czekoladowego Autobusu (czekoladowyautobus.eu) - pani Natalia i pan Jurek- skradła serca wszystkim zgromadzonym na warsztatach. Gratulujemy oryginalnego pomysłu na warsztaty, które sprawiły dzieciom wielką radość.

Gmina Udanin
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Jan powiedział(a) Więcej
  Są dobrzy jest ich ponad 10 ciu i piszą że 18 mandatów wystawili przez 18 dni tzn ze średnio 1 dziennie,... 56 minut temu.
 • Hshsh powiedział(a) Więcej
  Co ma wójt do policji yo jest inna sprawa....  godzinę temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Dawid. Jestem (byłem) kolegą kierowcy, który zginął w tym wypadku również znam rodzinę. Chcę pomóc... godzinę temu.
 • Anonimowy powiedział(a) Więcej
  Bravo 10 godzin temu.
 • Łysy z brazzers powiedział(a) Więcej
  Wogle instytucje tej gminy są całkiem niewydolne. Ośrodek zdrowia, do którego nie można się dodzwonić,... 12 godzin temu.
 • 123 powiedział(a) Więcej
  Idź z tymi informacjami na policję.  12 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Udanin

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM