piątek 22.09.2023

Imieniny: Tomasza Maurycego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Udanin piątek, 10 marzec 2023 12:56


Dotacja dla Gminnego Związku Sportowego w Udaninie

SkomentujWójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk oraz przedstawiciele Gminnego Związku Sportowego w Udaninie - Martyna Porębska i Paweł Furmaniuk, podpisali umowę na realizację zadania publicznego pt. „Organizacja współzawodnictwa i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Udanin w zakresie piłki nożnej, w tym gier zespołowych”.


Fot. Gmina Udanin Fot. Gmina Udanin


Współpraca jest wynikiem rozstrzygniętego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Udanin w obszarze upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2023 r. Jest to największe z zadań realizowanych przez Gminny Związek Sportowy w Udaninie. Kwota dotacji udzielona przez Gminę Udanin wyniosła 100 000,00 zł.

W rezultacie realizacji zadania publicznego wsparcie otrzyma 4 kluby piłkarskie (Wilki Różana – klasa A oraz Polder-Damianowo, Orzeł Konary, Orzeł Pichorowice – klasa B) oraz grupa ,, Orliki’’.

Zostaną też zorganizowane 2 turnieje piłkarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu Gminy Udanin. W ramach wsparcia klubów przewiduje się m.in. finansowanie delegacji sędziowskich, transportu zawodników na mecze piłkarskie, zakup sprzętu sportowego oraz utrzymanie boisk będących własnością Gminy.

Po realizacji zadania nastąpi wzrost aktywności młodzieży skupiającej się klubach sportowych w popularyzację kultury fizycznej i sportu w swoich miejscach zamieszkania jak również zaproponowanie atrakcyjnej i społecznie akceptowalnej formy spędzenia wolnego czasu młodzieży ze środowisk wiejskich. Udział młodzieży i dorosłych we współzawodnictwie sportowym przyczyni się do poprawy ich kondycji i sprawności fizycznej oraz pozwoli na wyrównywanie szans samorealizacji społeczności ze środowisk wiejskich.

Spodziewanym efektem jest integracja ludzi z różnych odległych od siebie nawet kilkadziesiąt kilometrów miejscowości oraz wychowanie zdrowych i wysportowanych członków społeczeństwa.

Gmina Udanin
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

ogrody pawlowski trawniki www


eko006groszek

handlo trans

Nie przegap tych artykułów.