poniedziałek 27.03.2023

Imieniny: Lidii Ernesta

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Udanin piątek, 10 marzec 2023 12:56


Dotacja dla Gminnego Związku Sportowego w Udaninie

SkomentujWójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk oraz przedstawiciele Gminnego Związku Sportowego w Udaninie - Martyna Porębska i Paweł Furmaniuk, podpisali umowę na realizację zadania publicznego pt. „Organizacja współzawodnictwa i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Udanin w zakresie piłki nożnej, w tym gier zespołowych”.


Fot. Gmina Udanin Fot. Gmina Udanin


Współpraca jest wynikiem rozstrzygniętego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Udanin w obszarze upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2023 r. Jest to największe z zadań realizowanych przez Gminny Związek Sportowy w Udaninie. Kwota dotacji udzielona przez Gminę Udanin wyniosła 100 000,00 zł.

W rezultacie realizacji zadania publicznego wsparcie otrzyma 4 kluby piłkarskie (Wilki Różana – klasa A oraz Polder-Damianowo, Orzeł Konary, Orzeł Pichorowice – klasa B) oraz grupa ,, Orliki’’.

Zostaną też zorganizowane 2 turnieje piłkarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu Gminy Udanin. W ramach wsparcia klubów przewiduje się m.in. finansowanie delegacji sędziowskich, transportu zawodników na mecze piłkarskie, zakup sprzętu sportowego oraz utrzymanie boisk będących własnością Gminy.

Po realizacji zadania nastąpi wzrost aktywności młodzieży skupiającej się klubach sportowych w popularyzację kultury fizycznej i sportu w swoich miejscach zamieszkania jak również zaproponowanie atrakcyjnej i społecznie akceptowalnej formy spędzenia wolnego czasu młodzieży ze środowisk wiejskich. Udział młodzieży i dorosłych we współzawodnictwie sportowym przyczyni się do poprawy ich kondycji i sprawności fizycznej oraz pozwoli na wyrównywanie szans samorealizacji społeczności ze środowisk wiejskich.

Spodziewanym efektem jest integracja ludzi z różnych odległych od siebie nawet kilkadziesiąt kilometrów miejscowości oraz wychowanie zdrowych i wysportowanych członków społeczeństwa.

Gmina Udanin
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
UDANIN pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

baner w

stihl