piątek 27.11.2020

Imieniny: Waleriana Wergiliusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Dożynki Gminne w Udaninie

Dożynki Gminne w Udaninie

14.09. 2020
 •  

W minioną niedzielę (13 września) w Udaninie odbyły się Dożynki Gminne 2020. Święto Plonów rozpoczęło się uroczystą mszą św. w intencji rolników, którą odprawił ks. proboszcz Marek Jodko. Następnie starostowie dożynek Państwo Grażyna i Mieczysław Kruk przeszli wraz z korowodem dożynkowym na plac przy obelisku poświęconemu „Obrońcom Ojczyzny”.

Sekretarz gminy Andrzej Bielski poprowadził oficjalną część obchodów, w imieniu wójta gminy Udanin Wojciecha Płaziuka oraz przewodniczącego RG Udanin Janusza Strzeleckiego przywitał gości: posła na Sejm RP Jacka Świata, wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego, dyrektora KOWR OT we Wrocławiu Tomasza Krzeszowca, radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Damiana Mrozka, kierownika KRUS w Środzie Śląskiej Elżbietę Musiał, rolników, radnych, sołtysów, członków zespołów ludowych oraz mieszkańców.

Jak na Święto Plonów przystało nie mogło się obyć bez obrzędu dożynkowego przygotowanego przez zespół ludowy „Cicha Woda” oraz obtańczenia wieńca.

W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaczenia honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” nadane rolnikom przez Jana Krzysztofa Ardanowskiego - ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wśród grona wyróżnionych rolników znaleźli się:

- Tomasz Babijczuk

- Andrzej Hucał

- Kamil Młynarczyk

- Ryszard Piwowarski

- Wojciech Płaziuk

- Adam Szczypczyk

- Krzysztof Urbańczyk

Wyróżnieni otrzymali pamiątkową odznakę, imienną legitymację oraz torbę z gadżetami gminnymi.

Po części oficjalnej sekretarz gminy oddał głos Grażynie

Teleszko – koordynatorce i prowadzącej VIII Przegląd Zespołów Ludowych „Pieje Kur Pieje”. Tegoroczny Przegląd odbył się w okrojonej formie, a na udanińskiej scenie wystąpili:

- Zespół Ludowy „Cicha Woda” z Udanina

- Zespół Ludowy „Woliborzanki” z Woliborza

- Kapela Janka Boduszka z Siemianic

- Zespół Ludowy „Radośni” z Wróblowic

Całe wydarzenie nagrywał niezastąpiony Jerzy Kulka – Dolnośląskie Folkowo i Ludowo, który tak samo jak zespoły został nagrodzony okazałym pucharem oraz podziękowaniami.

Gmina Udanin / fot. gz

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Waldek powiedział(a) Więcej
  Lokalny na miejscu, bez kolejek, szybciutko.
  www.komnetpc.pl 4 godziny temu.
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  30Mb a nie MB, edit Wojewoda 4 godziny temu.
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Dokładnie, w Środzie Śląskiej jest też Netia na światłowodzie. Mam i korzystam, Wrocławska, osiedle koło Coli. Orange w tej samej... 4 godziny temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Witam, od niedawna mieszkam w Środzie i poszukuje sprawdzonego internetu radiowego ( taka jest możliwość) jak narazie testuje usługę... 4 godziny temu.
 • Waldek powiedział(a) Więcej
  Dorota napisał:
  Czy ktoś ma kontakt telefoniczny do BM? 
  Ja mam a co Ci zamówić?
  5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

09.11.2020 17:30 wrote:

nauka projektowania 2D/3D, nauka rysunku technicznego (od rzutowania przez wymiarowanie po tolerowanie), wykonywanie rysunków techniczny, p…

04.11.2020 10:49 wrote:

 Poszukuję opieki nad 84 letnią kobietą . Najchętniej do wspólnego zamieszkania w mieszkaniu w Środzie Śląskiej . Osoba chodząca , w dużym …

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.