wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

e-Naukobus w Udaninie

e-Naukobus w Udaninie

Wt, 30.03.2021 10:54
 •  

Przez wiele lat uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie uczestniczyli w wycieczkach do różnych Parków Nauki. Dzięki temu mieli możliwość rozwijania swoich kompetencji i umiejętności poprzez  bliskie spotkanie z nauką i oczywiście poprzez zabawę. 


W tym roku pandemia sprawiła, że Park Nauki - Centrum Nauki Kopernik - „przyjechał do uczniów”. Udanińska szkoła uczestniczyła w Programie Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie, który finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki. Dzięki staraniom dyrektor pani Bożeny Basy i koordynatora projektu pani Agnieszki Andrzejewskiej szkoła była jedną z dwustu placówek, które zakwalifikowały się do udziału w tych, niezwykłe ciekawych spotkaniach.

23.03.2021 odbył się cykl 6 zajęć, dla klas od IV  do VIII. Były to lekcje online  prowadzone na żywo przez pracowników Centrum Nauki Kopernik. Przy pomocy ciekawych i zaskakujących eksponatów z wystawy mobilnej Naukobus,  dzieci zapoznały się ze zjawiskiem ciśnienia atmosferycznego, zjawiskami związanymi z aerodynamiką oraz bezwładnością i momentem bezwładności.

Uczniowie poznali zasady  naukowe eksperymentując przed ekranem razem z edukatorami z Kopernika. Wykorzystali do tego przedmioty codziennego użytku. W ten sposób przekonali się, że naukę można praktykować w każdym miejscu i w każdym czasie.

Zajęcia bardzo się wszystkim spodobały. Doświadczenia, interesujący i zabawny oraz nietypowy (w porównaniu do codziennych zajęć) sposób przedstawiania informacji zaciekawiły i rozbudziły w umysłach młodych ludzi chęć dalszego poznawania i rozwiązywania  tajemniczych, naukowych zagadek.

A.A.  Lev

 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  W zamkniętym pomieszczeniu nie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa? Może Pan Burmistrz odpowie! 49 minut temu.
 • Senior powiedział(a) Więcej
  A wirusów nie było?Pandemia się skończyła. 53 minut temu
 • jAROSLAW powiedział(a) Więcej
  RUSKI ład 3 godziny temu.
 • Eryk aka Robert aka Grzegorz a powiedział(a) Więcej
  I jeszcze widzę, że przedstawiciele rodzinki tego bydlaka również dobrze bawią się na... 3 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM