poniedziałek 02.08.2021

Imieniny: Kariny Gustawa

e-Naukobus w Udaninie

e-Naukobus w Udaninie

Wt, 30.03.2021 10:54
 •  

Przez wiele lat uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie uczestniczyli w wycieczkach do różnych Parków Nauki. Dzięki temu mieli możliwość rozwijania swoich kompetencji i umiejętności poprzez  bliskie spotkanie z nauką i oczywiście poprzez zabawę. 


W tym roku pandemia sprawiła, że Park Nauki - Centrum Nauki Kopernik - „przyjechał do uczniów”. Udanińska szkoła uczestniczyła w Programie Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie, który finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki. Dzięki staraniom dyrektor pani Bożeny Basy i koordynatora projektu pani Agnieszki Andrzejewskiej szkoła była jedną z dwustu placówek, które zakwalifikowały się do udziału w tych, niezwykłe ciekawych spotkaniach.

23.03.2021 odbył się cykl 6 zajęć, dla klas od IV  do VIII. Były to lekcje online  prowadzone na żywo przez pracowników Centrum Nauki Kopernik. Przy pomocy ciekawych i zaskakujących eksponatów z wystawy mobilnej Naukobus,  dzieci zapoznały się ze zjawiskiem ciśnienia atmosferycznego, zjawiskami związanymi z aerodynamiką oraz bezwładnością i momentem bezwładności.

Uczniowie poznali zasady  naukowe eksperymentując przed ekranem razem z edukatorami z Kopernika. Wykorzystali do tego przedmioty codziennego użytku. W ten sposób przekonali się, że naukę można praktykować w każdym miejscu i w każdym czasie.

Zajęcia bardzo się wszystkim spodobały. Doświadczenia, interesujący i zabawny oraz nietypowy (w porównaniu do codziennych zajęć) sposób przedstawiania informacji zaciekawiły i rozbudziły w umysłach młodych ludzi chęć dalszego poznawania i rozwiązywania  tajemniczych, naukowych zagadek.

A.A.  Lev

 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Redakcja Rolanda,wspomnienia pana Kopacza interesujące,tylko trochę nie w czasie pisać o... 7 godzin temu.
 • Rodzic powiedział(a) Więcej
  Brawo!  Oderwać dzieci od komputerów, konsol i smartfonów i zachęcać do aktywności, tak... 7 godzin temu.
 • Elżbieta powiedział(a) Więcej
  Tom napisał:
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  8 godzin temu.
 • Tom powiedział(a) Więcej
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…