poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Jazdę na niesprawnym motocyklu zakończył w przydrożnym rowie

Śr, 02.06.2021 15:48
 •  

Wsiadł na motocykl pomimo pięciu czynnych zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanych przez sąd. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, aktualnych badań technicznych oraz prędkościomierza. Posiadał za to niesprawny hamulec, łyse opony oraz liczne przeróbki.


Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o motocykliście, który pomiędzy miejscowościami Lasek i Udanin wypadł z drogi i potrzebuje pomocy medycznej. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący motocyklem marki Yamaha, 34-letni mieszkaniec powiatu średzkiego nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym wpadł do przydrożnego rowu.

Zanim mężczyzna z obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Świdnicy funkcjonariusze sprawdzili, że kierował on motocyklem pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wobec mężczyzny orzeczony był nie jeden, lecz aż pięć czynnych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów, z których najdłuższy obowiązywał do końca 2023 roku.

W związku z podejrzeniem, że kierujący motocyklem mógł znajdować się pod wpływem alkoholu, zlecono pobranie krwi do badań.

34-latek poniesie konsekwencje karne nie stosowania się do sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Czyn ten stanowi przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto w związku ze stwierdzonymi wykroczeniami drogowymi przeciwko mężczyźnie zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie oraz zawiadomienie do Funduszu Gwarancyjnego w związku z brakiem obowiązkowego ubezpieczenia.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska

431 87598

 • 1
 • 0
 • 3
 • 0
 • 1
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 5 godzin temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 5 godzin temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 6 godzin temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…