niedziela 24.09.2023

Imieniny: Gerarda Teodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Udanin poniedziałek, 19 wrzesień 2022 15:09


Klub Seniora w Konarach uroczyście otwarty

SkomentujW Konarach w gminie Udanin, 17 września miało miejsce uroczyste otwarcie Klubu Seniora Senior+.


Fot. mpr Fot. mpr


Otwarcia, poprzez symboliczne przecięcie wstęgi dokonali: wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Udanin Bolesław Stachurski, kierownik GOPSu w Udaninie Jolanta Ostropolska, koordynator Klubu Seniora w Konarach Renata Warzych, sołtys Konar Stanisław Bichuniak oraz przedstawiciele Klubu Seniora w Konarach.

Uroczystości towarzyszył występ zespołu ludowego Cicha Woda z Udanina, a po części artystycznej wszyscy goście mogli skorzystać z poczęstunku i wspólnej zabawy.

Klub powstał w ramach realizowanego projektu z myślą o osobach, które ukończyły sześćdziesiąt lat i chciałyby aktywnie spędzać czas, dowiedzieć się czegoś nowego lub poszerzyć swoje zainteresowania. Jego działanie ma na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia wśród seniorów.

Celem Klubu Senior+ w Konarach będzie aktywizacja środowiska seniorów do wspólnego i zorganizowanego spędzania czasu wolnego. W tym celu działania ukierunkowane będą na przeprowadzeniu zajęć o charakterze integracyjnym, kulturalno-edukacyjnym, rekreacyjno-sportowym dostosowanym do możliwości uczestników. Zajęcia prowadzone w ramach klubu nastawione będą na zaspokajanie potrzeb towarzyskich poprzez organizowanie różnego rodzaju uroczystości, spotkań i pogadanek oraz na umożliwienie seniorom udziału w imprezach kulturalnych oraz wycieczkach. Dzięki zaangażowaniu jego członków już obecnie Klub Seniora w Konarach może pochwalić się bogatą aktywnością. Spotkania integracyjne, wycieczki to tylko część szerokiej aktywności. Dostrzegając i doceniając wkład seniorów w aktywizację lokalnej społeczności.

Jesień życia nie musi być czasem smutnym, nudnym, czy upływającym w samotności. W każdym wieku i na każdym etapie życia potrzebujemy pasji, aktywności, kontaktu z otwartymi i życzliwymi ludźmi, między innymi taki cel przyświecał powstaniu Klubu, który uruchomiony został w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł I – Utworzenie Klubu Seniora w miejscowości Konary, natomiast elewacja była współfinansowana ze środków finansowych pozyskanych w ramach konkursu Odnowa Wsi Dolnośląskiej.

(mpr)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

komnet internet

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.