czwartek 06.10.2022

Imieniny: Artura Brunona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Udanin poniedziałek, 19 wrzesień 2022 15:09


Klub Seniora w Konarach uroczyście otwartyW Konarach w gminie Udanin, 17 września miało miejsce uroczyste otwarcie Klubu Seniora Senior+.


Fot. mpr Fot. mpr


Otwarcia, poprzez symboliczne przecięcie wstęgi dokonali: wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Udanin Bolesław Stachurski, kierownik GOPSu w Udaninie Jolanta Ostropolska, koordynator Klubu Seniora w Konarach Renata Warzych, sołtys Konar Stanisław Bichuniak oraz przedstawiciele Klubu Seniora w Konarach.

Uroczystości towarzyszył występ zespołu ludowego Cicha Woda z Udanina, a po części artystycznej wszyscy goście mogli skorzystać z poczęstunku i wspólnej zabawy.

Klub powstał w ramach realizowanego projektu z myślą o osobach, które ukończyły sześćdziesiąt lat i chciałyby aktywnie spędzać czas, dowiedzieć się czegoś nowego lub poszerzyć swoje zainteresowania. Jego działanie ma na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia wśród seniorów.

Celem Klubu Senior+ w Konarach będzie aktywizacja środowiska seniorów do wspólnego i zorganizowanego spędzania czasu wolnego. W tym celu działania ukierunkowane będą na przeprowadzeniu zajęć o charakterze integracyjnym, kulturalno-edukacyjnym, rekreacyjno-sportowym dostosowanym do możliwości uczestników. Zajęcia prowadzone w ramach klubu nastawione będą na zaspokajanie potrzeb towarzyskich poprzez organizowanie różnego rodzaju uroczystości, spotkań i pogadanek oraz na umożliwienie seniorom udziału w imprezach kulturalnych oraz wycieczkach. Dzięki zaangażowaniu jego członków już obecnie Klub Seniora w Konarach może pochwalić się bogatą aktywnością. Spotkania integracyjne, wycieczki to tylko część szerokiej aktywności. Dostrzegając i doceniając wkład seniorów w aktywizację lokalnej społeczności.

Jesień życia nie musi być czasem smutnym, nudnym, czy upływającym w samotności. W każdym wieku i na każdym etapie życia potrzebujemy pasji, aktywności, kontaktu z otwartymi i życzliwymi ludźmi, między innymi taki cel przyświecał powstaniu Klubu, który uruchomiony został w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł I – Utworzenie Klubu Seniora w miejscowości Konary, natomiast elewacja była współfinansowana ze środków finansowych pozyskanych w ramach konkursu Odnowa Wsi Dolnośląskiej.

(mpr)
 • Jola powiedział(a) Więcej
  Jak to za co ?! Za działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami tj chociażby za wysyłanie dzieci zdrowych na kwarantanne !!!! I zasłanianie... 21 minut temu.
 • Kola powiedział(a) Więcej
  Ruciński nadaje się do gry w kulki a nie do rządzenia miastem. godzinę temu.
 • Paweł Rosenbeiger powiedział(a) Więcej
  I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od Uchwały Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr LV/532/22 z dnia 2 marca 2022 roku w sprawie... 9 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…