środa 08.02.2023

Imieniny: Hieronima Sebastiana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Udanin poniedziałek, 19 wrzesień 2022 15:09


Klub Seniora w Konarach uroczyście otwarty

Skomentuj
W Konarach w gminie Udanin, 17 września miało miejsce uroczyste otwarcie Klubu Seniora Senior+.


Fot. mpr Fot. mpr


Otwarcia, poprzez symboliczne przecięcie wstęgi dokonali: wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Udanin Bolesław Stachurski, kierownik GOPSu w Udaninie Jolanta Ostropolska, koordynator Klubu Seniora w Konarach Renata Warzych, sołtys Konar Stanisław Bichuniak oraz przedstawiciele Klubu Seniora w Konarach.

Uroczystości towarzyszył występ zespołu ludowego Cicha Woda z Udanina, a po części artystycznej wszyscy goście mogli skorzystać z poczęstunku i wspólnej zabawy.

Klub powstał w ramach realizowanego projektu z myślą o osobach, które ukończyły sześćdziesiąt lat i chciałyby aktywnie spędzać czas, dowiedzieć się czegoś nowego lub poszerzyć swoje zainteresowania. Jego działanie ma na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia wśród seniorów.

Celem Klubu Senior+ w Konarach będzie aktywizacja środowiska seniorów do wspólnego i zorganizowanego spędzania czasu wolnego. W tym celu działania ukierunkowane będą na przeprowadzeniu zajęć o charakterze integracyjnym, kulturalno-edukacyjnym, rekreacyjno-sportowym dostosowanym do możliwości uczestników. Zajęcia prowadzone w ramach klubu nastawione będą na zaspokajanie potrzeb towarzyskich poprzez organizowanie różnego rodzaju uroczystości, spotkań i pogadanek oraz na umożliwienie seniorom udziału w imprezach kulturalnych oraz wycieczkach. Dzięki zaangażowaniu jego członków już obecnie Klub Seniora w Konarach może pochwalić się bogatą aktywnością. Spotkania integracyjne, wycieczki to tylko część szerokiej aktywności. Dostrzegając i doceniając wkład seniorów w aktywizację lokalnej społeczności.

Jesień życia nie musi być czasem smutnym, nudnym, czy upływającym w samotności. W każdym wieku i na każdym etapie życia potrzebujemy pasji, aktywności, kontaktu z otwartymi i życzliwymi ludźmi, między innymi taki cel przyświecał powstaniu Klubu, który uruchomiony został w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł I – Utworzenie Klubu Seniora w miejscowości Konary, natomiast elewacja była współfinansowana ze środków finansowych pozyskanych w ramach konkursu Odnowa Wsi Dolnośląskiej.

(mpr)

 
06 luty 2023, 15:32

Ferie zimowe z Gminą Udanin

Gmina Udanin serdecznie zaprasza do zapisów na zajęcia feryjne, które odbędą się w szkołach podstawowych w Udaninie i…
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
UDANIN pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

handlo

allago tworzymy