Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Klub Sportowy z Damianowa lubi pomagać

Klub Sportowy z Damianowa lubi pomagać

10.06. 2019

2 czerwca na boisku w Damianowie, oprócz ligowej kolejki, przeprowadzono dwie akcje społeczne.

Pierwsza z nich to finał akcji Madagaskar. - Uzbieraliśmy pokaźną liczbę butów piłkarskich, getry. Stroje piłkarskie oraz piłki (które otrzymaliśmy również od Pana Piotra Piwowarczyka z OZPN Legnica). Całość dostarczymy do fundacji w Szwajcarii ADES - Association pour le Développement de l'Energie Solaire, która przekaże je bezpośrednio do drużyny piłkarskiej na Madagaskarze – mówi Artur Młynarczyk, jeden z organizatorów.

Z pewnością zawodników z Afryki ucieszy taka ilość prezentów. - Choć gramy w najniższej lidze w kraju, to jednak tam, na innym kontynencie, są ludzie tacy sami jak my, którzy borykają się z większymi problemami sportowymi niż my, takimi jak brak jakichkolwiek butów czy nawet piłki, a przecież piłka powinna łączyć, a nie dzielić – zaznaczają organizatorzy.

Podczas niedzielnego meczu zbierano również pieniążki na rzecz Alana Wróblewskiego, chorego chłopca z Ujazdu Górnego. Przezes-Ulli Schaffter przygotował koszulki polo z herbem klubu oraz flagami Polski i Madagaskaru. - Dziękujemy firmie 3D Studio z Legnicy - podkreślają organizatorzy. Dochód ze sprzedaży koszulek zasili konto fundacji. Od zarządu klubu Alan otrzymał dyplom oraz strój piłkarski z piłką i rękawicami. Na ten moment udało się uzbierać ok. 2000 zł.

- Bardzo ładny gest wykonał sędzia naszego meczu Pan Woźny Łukasz, który przekazał całe wynagrodzenie na rzecz chorego chłopca! – z dumą informuje Artur Młynarczyk, który w imieniu swoim i kolegów, składa serdecznie podziękowania wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w pomoc.

(kb) / fot. KS Damianowo

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Czerwony Rafale - bój to jest twój ostatni.
Wsadzić to trzeba tych co mu narkotyki sprzedają co handlują na Środzie i diluje,a ten co kradł to u...
Jak ci nie pasuje to proponuje w nocy z konefka biegac i pomoc zraszac
Rafale Trzaskowski - nie obrzydzisz mi Polski.

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…