środa 27.10.2021

Imieniny: Iwony Sabiny

Kropkowy zawrót głowy w Udaninie

Kropkowy zawrót głowy w Udaninie

Cz, 16.09.2021 09:20

Społeczność Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie bardzo aktywnie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki.


Dzień ten obchodzimy 15 września i jest świętem kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją do jego ustanowienia  była książeczka amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa  pod tytułem “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników, inspirując ich do odkrywania i prezentowania swoich talentów.

Motyw kropki w udanińskiej szkole był obecny od samego rana. Uczniowie 7 klasy przygotowali kropkową modę. Powstały oryginalne kapelusze, skarpetki i krawaty. Maluchy prezentowały swoje talenty w plastycznym konkursie na kropkowy plakat, pełen barw i szalonych, ekologicznych pomysłów. Starsi uczniowie rywalizowali w łączeniu kropek na czas. Mistrzem w tej dyscyplinie został Bartosz Kustra.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami odwiedzili Urząd Gminy Udanin, gdzie do kropkowej zabawy zaprosili pracowników oraz wójta. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem łączyli kropki, kropeczki i kropy. Za aktywny udział w święcie pracownicy otrzymali pamiątkowy dyplom złożony na ręce pana wójta.

Na zakończenie dnia wszyscy kropkowi uczniowie, pani dyrektor Bożena Basa, nauczyciele i pracownicy szkoły zostali zaproszeni do wykonania pamiątkowego zdjęcia. Kolorowe kropki i zabawa z nimi związana dostarczyła wiele radości i pozytywnych emocji zarówno uczniom, jak i wszystkim pracownikom szkoły.

V.Leńska

 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Zenek powiedział(a) Więcej
  Pamiętacie to bicie piany na przełomie kadencji burmistrzów? A pamiętacie początek... godzinę temu.
 • byk powiedział(a) Więcej
  ale wypowiedź - pojechałaś po całości - współczuję ci 4 godziny temu.
 • sarna powiedział(a) Więcej
  Kujony jeb.... 4 godziny temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Tęcza - Korona 0:3 w.  5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2021 07:11 wrote:

KUPIĘ ANTYKI różności - NAJLEPSZE CENY W REGIONIE - telefon - 603-567-304 - ZADZWOŃ ! Kupię za GOTÓWKĘ starą : Porcelanę, Ceramikę, Szkło,…

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

0
RAZEM