wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Udanin czwartek, 16 wrzesień 2021 09:20


Kropkowy zawrót głowy w Udaninie
Społeczność Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie bardzo aktywnie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki.


Dzień ten obchodzimy 15 września i jest świętem kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją do jego ustanowienia  była książeczka amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa  pod tytułem “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników, inspirując ich do odkrywania i prezentowania swoich talentów.

Motyw kropki w udanińskiej szkole był obecny od samego rana. Uczniowie 7 klasy przygotowali kropkową modę. Powstały oryginalne kapelusze, skarpetki i krawaty. Maluchy prezentowały swoje talenty w plastycznym konkursie na kropkowy plakat, pełen barw i szalonych, ekologicznych pomysłów. Starsi uczniowie rywalizowali w łączeniu kropek na czas. Mistrzem w tej dyscyplinie został Bartosz Kustra.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami odwiedzili Urząd Gminy Udanin, gdzie do kropkowej zabawy zaprosili pracowników oraz wójta. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem łączyli kropki, kropeczki i kropy. Za aktywny udział w święcie pracownicy otrzymali pamiątkowy dyplom złożony na ręce pana wójta.

Na zakończenie dnia wszyscy kropkowi uczniowie, pani dyrektor Bożena Basa, nauczyciele i pracownicy szkoły zostali zaproszeni do wykonania pamiątkowego zdjęcia. Kolorowe kropki i zabawa z nimi związana dostarczyła wiele radości i pozytywnych emocji zarówno uczniom, jak i wszystkim pracownikom szkoły.

V.Leńska

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Pacholku Brukseli zobacz jak wygląda gospodarka Niemiec a jak Polski. Wszystkie zakłady na strefie są praktycznie Niemieckie. Niemcy to bogaty kraj... 28 minut temu.
 • Lolo powiedział(a) Więcej
  Policji tą krajowa mapa jest potrzebna jak pani lekkich obyczajów majtki. Policja jak się domyślam ma co robić. 28 minut temu.
 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz.
  2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…