środa 28.02.2024

Imieniny: Romana Ludomira

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Udanin niedziela, 07 styczeń 2024 13:10


"Maleńka przyszła miłość" - Orszak Trzech Króli oraz Przegląd Kolęd i Pastorałek w Udaninie

SkomentujDobiega końca okres Bożego Narodzenia, czas kiedy świętujemy narodziny Jezusa Chrystusa, wyśpiewujemy kolędy i pastorałki. Tak też było 6 stycznia 2024 r. w Udaninie gdzie po raz XI, w Święto Trzech Króli, odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem był Zespół Ludowy „Cicha Woda” przy współudziale Gminy Udanin.


Fot. Gmina Udanin Fot. Gmina Udanin


Uroczystość rozpoczęła się w samo południe mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej, odprawioną w intencji Zespołów Ludowych biorących udział w Przeglądzie. Po zakończeniu mszy barwny Orszak Trzech Króli przeszedł do Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie. Otwarcia koncertu dokonała kierownik zespołu Grażyna Teleszko, wyrażając wdzięczność wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wzięli udział w tak ważnym dla Zespołu wydarzeniu. W uroczystości uczestniczyli także: Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk, Sekretarz Gminy Andrzej Bielski, Przewodniczący Rady Gminy Udanin Janusz Strzelecki wraz z radnymi gminy, Radna Powiatu Średzkiego Halina Mikła, Sołtysi, przedstawiciele OSP i mieszkańcy gminy.

Podczas tegorocznego koncertu swoje umiejętności zaprezentowali m.in.: solista - Marcin Malinowski, Zespoły Ludowe: Rusałki z Pomocnego, Cicha Woda z Udanina, Woliborzanki z Woliborza, Tacy Sami z Wrocławia, Kapela Janka Boduszko z Siemianic, Szymanowianie z Szymnowa, Złota Leszczyna z Wilkowa, Kądziołeczki z Lutomi, Rogożanie z Rogoża, Mirkowianie z Borowa, Kulinianie z Kulina, Kostomłocianie z Kostomłot. Każdy z zespołów wniósł nie tylko wspaniałą muzykę ale także ducha i pasję. Wszystkie zespoły zadbały o to, aby widzowie mogli poczuć autentyczną atmosferę Bożego Narodzenia.

Uczestnicy Przeglądu otrzymali puchary ufundowane przez Wójta Gminy Udanin, a po występach ponownie w Orszaku Trzech Króli przeszli do świetlicy wiejskiej w Udaninie, gdzie na wszystkich czekał gorący poczęstunek przygotowany przez członkinie Zespołu Ludowego „Cicha Woda”. Podczas uroczystości wyróżniono również Pana Jerzego Kulkę, wręczając puchar oraz podziękowania za krzewienie kultury ludowej.

Kierownik Zespołu Ludowego „Cicha Woda” Grażyna Teleszko składa serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro i pomoc wyświadczoną podczas organizacji i przeprowadzenia XI Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Udaninie.

Gmina Udanin

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

taxi stas

hydrotech do gazety nowa reklama

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.