poniedziałek 30.01.2023

Imieniny: Macieja Martyny

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Udanin poniedziałek, 28 listopad 2022 13:24


Mężczyzna z gminy Udanin uchroniony przed negatywnymi skutkami niskich temperatur

Skomentuj
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Udaninie we współpracy z pracownikiem lokalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej dotarli do 40-letniego mężczyzny, który od dłuższego czasu zajmował pustostan bez ogrzewania. Dzięki wspólnym staraniom bezradny mężczyzna, który już wcześniej był zagrożony bezdomnością został przewieziony do schroniska.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Urokliwa, biała i mroźna zima ma też smutne oblicza. Policjanci doskonale wiedzą, że to szczególnie trudny i ciężki okres dla osób zagrożonych bezdomnością, samotnych i nieporadnych życiowo. Osoby te często są zdane tylko na siebie i szukają schronienia gdziekolwiek się da. W czasie trwania akcji Zima 2022/2023 średzcy policjanci każdego dnia sprawdzają pustostany, dworce, ogródki działkowe i inne miejsca w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.

Taką właśnie kontrolę funkcjonariusze z Posterunku Policji w Udaninie przeprowadzili wraz z pracownikami lokalnego GOPSu w miniony piątek. Na terenie jednej z miejscowości tej gminy zastali lokal bez ogrzewania oraz podstawowych mediów, w którym znajdował się 40-latek. Temperatura wewnątrz pustostanu nie różniła się od tej która panowała na zewnątrz. W godzinach nocno-porannych oscylowała wokół 0 stopni. Dzięki zdecydowanym ustaleniom i wzorowej współpracy szybko udało się znaleźć dogodne miejsce dla potrzebującego. Został on przewieziony do Schroniska św. Alberta w Szczodrem.

W związku z niskimi temperaturami powietrza, osoby, które przebywają w pustostanach, mogą znaleźć się w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu. Dlatego też APELUJEMY!

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś narażony jest na wychłodzenie organizmu. Nie należy także przechodzić obojętnie obok osób znajdujących się pod wpływem alkoholu. Policjanci reagują na każde zgłoszenie i niejednokrotnie to właśnie jeden telefon może zadecydować o życiu drugiego człowieka. Przypominamy o możliwości skorzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jedno kliknięcie „osoba bezdomna wymagająca pomocy” może uratować ludzkie życie. Informacje na temat placówek zajmujących się pomocą osobom bezdomnym, można uzyskać, dzwoniąc pod bezpłatny, czynny całą dobę numer 987. 

asp. Karol Dudziak
KPP w Środzie Śląskiej

 
 


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
UDANIN pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

21.01.2023 16:00 wrote:

Witam  Dnia 21.01 ok. godz. 11.00 zgubiłem kluczyk do auta Opel na parkingu koło kościoła św. Andrzeja. Znalazcę proszę o kontakt nr tel. 78…

12.01.2023 16:31 wrote:

KUPIĘ STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - Olejne, Akwarele, Grafiki, Ikony, Ramy - SKUP OBRAZÓW --- 603 567 304 --- DOJADĘ / GOTÓWKA ! Kupi…

21.12.2022 12:13 wrote:

Do oddania szczeniaki; piesek i suczka, mają skończone 2 miesiące, będą średniej wielkości, kolor czarny, sa to szczenięta suki bezdomnego …

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

taxi stas

pralnia nowe godz

stihl