piątek 14.05.2021

Imieniny: Bonifacego Dobiesława

Michałek tak bardzo chce chodzić...

Michałek tak bardzo chce chodzić...

Pn, 28.09.2020 16:37

Michał Sztech z Udanina od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe wzmożone i padaczkę lekooporną.Nie mówi, a chodzenie jeszcze nie bardzo mu wychodzi. Uparcie próbuje chodzić po mieszkaniu, ale niejednokrotnie kończy się to upadkiem, super radzi sobie prowadzony za rączkę, ale powstałe przykurcze bardzo mu utrudniają utrzymać równowagę i sprawiają ogromny ból i dyskomfort.

Michałek bardzo chce samodzielnie chodzić i ciężko nad tym pracuje. Intensywna i systematyczna rehabilitacja daje efekty, ale skoki wzrostowe i siła napięcia wzięła górę... przykurcze i ból są coraz silniejsze, a chłopiec nie potrafi sam sobie z tym poradzić.

14.09.2020r. przeszedł kwalifikację do zabiegu operacyjnego z zastosowaniem metody Ulzibata. Metoda ta została opatentowana w Rosji. Opiera się na usunięciu lokalnych przykurczy mięśni i zespołu bólowego, daje znaczący wzrost zakresu ruchu, pozwala uzyskać nowe i poprawić już istniejące możliwości motoryczne.

- Mamy nadzieję, że dzięki tej operacji uratujemy bioderka Miśka, które już przez napięcie przechodzą w deformację, zmniejszą się przykurcze achillesów, przywodzicieli i mięśni dwugłowych ud - Michałek pójdzie do wyprostu, będzie stabilniejszy, nie będzie ciągle upadał, a nóżki nie będą już bolały... - mówią rodzice.

Operacja została wyceniona na 11,800 zł. Żeby uzyskać jak najlepszy efekt, potrzebna będzie bardzo intensywna rehabilitacja, a żeby przyspieszyć gojenie się ran i zmniejszyć ból po samej operacji, potrzebne będą zabiegi w komorze normobarycznej.

- Michałek musi też być odpowiednio przygotowany do narkozy, by nie zostały uaktywnione napady padaczkowe, czego bardzo byśmy nie chcieli i czego się nie ukrywam, bardzo się  boimy. Dlatego już zaczynamy przygotowywać jego organizm do tak dużego obciążenia - wyjaśnia mama chłopca.

(mpr)

Kochani! Po raz kolejny zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie.

Jeśli możecie - POMÓŻCIE!!!

Czasu jest niewiele. Liczy się każda, nawet najmniejsza kwota!

Wpłat można dokonać na zrzutka.pl

lub na subkonto Michałka:

FUNDACJA DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ

ALIOR BANK S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

TYTUŁEM: 27569 SZTECH MICHAŁ darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

j609ac9cb94e2012

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
powrót na górę
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Z miastem będzie to samo co z UG 1/2 etaty dla wszystkich.  Mniej niż minutę temu
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Można byłoby wybrać - tylko że mądre osoby... 3 minut temu
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  rowniez myslalem o tym samym-winnica,jakas pasieka(sam... 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  rowniez z przykroscia patrze na zdjecia z tego... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Udanin

Lokalne ogłoszenia drobne

04.05.2021 08:15 wrote:

POSZUKUJĘ i KUPUJĘ - poniemieckie STAROCIE - A N T Y K I - PRZEDWOJENNE oraz STARSZE za GOTÓWKĘ -!- Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Dom…

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…