czwartek 25.02.2021

Imieniny: Cezarego Donata

Michałek tak bardzo chce chodzić...

Michałek tak bardzo chce chodzić...

Pn, 28.09.2020 16:37

Michał Sztech z Udanina od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe wzmożone i padaczkę lekooporną.Nie mówi, a chodzenie jeszcze nie bardzo mu wychodzi. Uparcie próbuje chodzić po mieszkaniu, ale niejednokrotnie kończy się to upadkiem, super radzi sobie prowadzony za rączkę, ale powstałe przykurcze bardzo mu utrudniają utrzymać równowagę i sprawiają ogromny ból i dyskomfort.

Michałek bardzo chce samodzielnie chodzić i ciężko nad tym pracuje. Intensywna i systematyczna rehabilitacja daje efekty, ale skoki wzrostowe i siła napięcia wzięła górę... przykurcze i ból są coraz silniejsze, a chłopiec nie potrafi sam sobie z tym poradzić.

14.09.2020r. przeszedł kwalifikację do zabiegu operacyjnego z zastosowaniem metody Ulzibata. Metoda ta została opatentowana w Rosji. Opiera się na usunięciu lokalnych przykurczy mięśni i zespołu bólowego, daje znaczący wzrost zakresu ruchu, pozwala uzyskać nowe i poprawić już istniejące możliwości motoryczne.

- Mamy nadzieję, że dzięki tej operacji uratujemy bioderka Miśka, które już przez napięcie przechodzą w deformację, zmniejszą się przykurcze achillesów, przywodzicieli i mięśni dwugłowych ud - Michałek pójdzie do wyprostu, będzie stabilniejszy, nie będzie ciągle upadał, a nóżki nie będą już bolały... - mówią rodzice.

Operacja została wyceniona na 11,800 zł. Żeby uzyskać jak najlepszy efekt, potrzebna będzie bardzo intensywna rehabilitacja, a żeby przyspieszyć gojenie się ran i zmniejszyć ból po samej operacji, potrzebne będą zabiegi w komorze normobarycznej.

- Michałek musi też być odpowiednio przygotowany do narkozy, by nie zostały uaktywnione napady padaczkowe, czego bardzo byśmy nie chcieli i czego się nie ukrywam, bardzo się  boimy. Dlatego już zaczynamy przygotowywać jego organizm do tak dużego obciążenia - wyjaśnia mama chłopca.

(mpr)

Kochani! Po raz kolejny zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie.

Jeśli możecie - POMÓŻCIE!!!

Czasu jest niewiele. Liczy się każda, nawet najmniejsza kwota!

Wpłat można dokonać na zrzutka.pl

lub na subkonto Michałka:

FUNDACJA DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ

ALIOR BANK S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

TYTUŁEM: 27569 SZTECH MICHAŁ darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

j609ac9cb94e2012
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Łysy z brazzers powiedział(a) Więcej
  Wogle instytucje tej gminy są całkiem niewydolne. Ośrodek zdrowia, do którego nie można się dodzwonić,... godzinę temu.
 • 123 powiedział(a) Więcej
  Idź z tymi informacjami na policję.  2 godziny temu.
 • Dawid powiedział(a) Więcej
  Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 3 godziny temu.
 • karol powiedział(a) Więcej
  a kogo ci debile sredzcy mają się w naszym miescie bać ̣...POLICJI,STRAZY WIEJSKIEJ??? 4 godziny temu.
 • 607 543 285 powiedział(a) Więcej
  Wszyscy dbają o środowiska to skąd ten smog i ścieki w rzekach? 4 godziny temu.
 • Obserwator powiedział(a) Więcej
  Jarek coś ty chłopie narobił ty już masz. Kibel zabiłeś jedną osobę , jechałeś naćpany, uciekłeś... 5 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Udanin

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM