poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Fot. Gmina Udanin Fot. Gmina Udanin

Mieszkańcy i samorządowcy wspólnie posprzątali staw w Ujeździe Górnym

Pn, 24.05.2021 13:54

W piątek, 21 maja w Ujeździe Górnym rozpoczęła się lokalna wersja  #TrashTag Challenge, zainicjowana przez Gminę Udanin.


Na czym polega idea akcji? - Wyzwanie polega na zrobieniu zdjęcia w miejscu, w którym są śmieci i potrzebuje ono sprzątania. Kolejne zdjęcie robimy po wysprzątaniu terenu nominując jednocześnie kolejną instytucję lub organizację do udziału w wyzwaniu. W ten sposób sprzątamy przez cały rok, nie tylko w Światowy Dzień Ziemi czy Dzień Sprzątania Świata - tłumaczą organizatorzy z urzędu Gminy Udanin. 

Na miejsce akcji wybrano staw w Ujeździe Górnym. W sprzątaniu udział wzięli wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk wraz z urzędnikami, wicestarosta średzki Sebastian Burdzy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym, Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej, Sołectwo Ujazd Górny i Powiatowa Służba Drogowa. W parę godzin zebrano kilkanaście dużych worków śmieci, głównie puszek aluminiowych i plastików. 

- Takie akcje są bardzo pozytywne i potrzebne, bo uświadamiają nam jak dużym problem są śmieci. To także ciekawy sposób na integrację. Uważam, że takie akcje warto organizować jak najczęściej, zwłaszcza z udziałem dzieci i młodzieży - komentuje wicestarosta Sebastian Burdzy.

- Dziękuję wszystkim za udział w wyzwaniu i posprzątanie terenów koło stawów w Ujeździe Górnym. Takie akcje zawsze przynoszą korzyść dla naszego środowiska i otoczenia dlatego cieszę się bardzo, że poprzez nominację #TrashTag Challange akcja będzie kontynuowana. Ważne, aby dotrzeć do świadomości ludzi, którzy niestety pomimo wielu możliwości oddania odpadów w dalszym ciągu śmiecą - podsumowuje wydarzenie wójt Wojciech Płaziuk.

Samorządowcy w specjalnie nagranym filmie umieszczonym na facebooku nominowali do udziału w wyzwaniu Szkołę Podstawową w Udaninie oraz Gminę Kostomłoty.

OLO

https://www.facebook.com/gminaudanin/videos/1400566350307893/

 • 3
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 2 godziny temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 2 godziny temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 3 godziny temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 3 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…