poniedziałek 17.02.2020

Imieniny: Aleksego Lukasza

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Muzycznie i poetycko w Udaninie

Muzycznie i poetycko w Udaninie

24.01. 2020
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Spotkanie „Z piosenką i poezją”, którego bohaterem był lokalny artysta Zbigniew Ciesielski, odbyło się 23 stycznia w świetlicy wiejskiej w Udaninie.

- Witam Państwa ciepło i serdecznie równocześnie dziękując Panu Wójtowi Wojciechowi Płaziukowi oraz Pani kierownik Publicznej Gminnej Biblioteki w Udaninie Ewie Szcześniak za zaproszenie i zorganizowanie dzisiejszego spotkania. Cieszymy się z przebywania w tak dostojnym gronie  – witała gości poetka, nauczycielka oraz aktorka Halina Kuśmierz, która towarzyszyła artyście.

Wydarzenie było namiastką wspomnień przeplatanych poezją śpiewną. - W tym roku Zbigniew Ciesielki obchodzi 50-lecie swojej działalności artystycznej. Dziś pragniemy Państwa wprowadzić w przestrzeń jego wyobraźni  – zapraszała poetka. - Muzyka dla artysty jest ważnym elementem jego osobowości. Nasz artysta od dziecka jest zanurzony w muzyce, a  pisze o niej tak:

Muzyka jest jak poezja

Wyśpiewa dla ciebie wszystko

Muzyka to klucz do serca

Rozrzewni rozbawi zasmuci

Muzyka to język narodów

Każdy każdego zrozumie

Muzyka to również jak ogród

W którym kwitną najpiękniejsze kwiaty

To nuty roztańczone rozkołysane rozśpiewane

Pani Halina przedstawiła zebranym również krótki życiorys artysty: - Korzystając z możliwości pragnę Państwu przedstawić niecodziennego artystę tej ziemi. Bowiem nieopodal Udanina, w Ujeździe Górnym, Zbigniew Ciesielski urodził się i dorastał. To tu toczyło się jego życie zawodowe oraz rodzinne, gdzie przez wiele lat był organistą oraz kierownikiem zespołu muzycznego „Flamingo” działającego pod patronatem Domu Kultury w Środzie Śląskiej. To przecież tu, na tej Ziemi, w jego małej Ojczyźnie powstawał wielki świat jego wyobraźni. Z biegiem lat artysta podjął lot w stronę wyższych rejonów sztuki. Posłuchajmy proszę, co mówi o nim w przemowie do zbiorku „W Labiryncie czasu i przestrzeni„ ksiądz profesor Joseph Kozłowski z Francji: – Dziękuję Zbigniewowi Ciesielskiemu za jego poezję, która pomogła mi,  filozofowi, teologowi, odkryć na nowo jeszcze głębiej wielkość i znaczenie słowa mówionego, pisanego i wyrażanego w jego twórczości.

Spotkanie zakończył wspólny taniec w rytm weselnych przyśpiewek.

(kb) / fot. kb

 

 
Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

NALEŻY JESZCZE DODAĆ ŻE PAN ARTYSTA ORGANISTA MALUJE PIĘKNE OBRAZY I MARNUJE SWÓJ TALENT W GMINIE UDANIN.POZDRAWIAM WSZYSTKICH CO PŁACA PODATKI W GMINIE UDANIN NIE WIADOMO ZA CO ORAZ TYCH CO NIE PŁACĄ ZA ŚMIECI GZIE TO PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ,????????.

This comment was minimized by the moderator on the site

Były piosenki Żenka?

This comment was minimized by the moderator on the site

niestety nie było

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

drewno kominkowe

komnet internet

panele 5kw

allago reklama kino Obszar roboczy 1

Serwis

 

0001

hydrotech do gazety nowa reklama

stihl

nadania i odbiory 18

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

taxi stas

zuk baner

handlo trans