wtorek 26.01.2021

Imieniny: Tymoteusza Michala

Paczki trafią do potrzebujących – akcja charytatywna w Udaninie

Paczki trafią do potrzebujących – akcja charytatywna w Udaninie

N, 13.12.2020 17:43

To mówi Pan Zastępów: Wydawajcie wyroki sprawiedliwe, okazujcie sobie wzajemnie miłość i miłosierdzie. Nie krzywdźcie wdowy i sieroty, cudzoziemca i biednego! Nie żywcie w sercach waszych złości względem bliźniego!” Powtarzając za Biblią Tysiąclecia, Księga Zachariasza 7 9:10, polsko-holenderska rodzina Johan i Izabella (Sobczyk) van Vliet podjęła bardzo ważną decyzję w życiu i postanowiła zaangażować się w pomoc potrzebującym. Stąd też narodził się pomysł akcji charytatywnej, której finał miał miejsce 11 grudnia 2020 w Udaninie. • Przygotowano 40 paczek żywnościowych
 • Podarowano również pomoce lekarskie, odzież, obuwie i pościel
 • W akcję zaangażowało się trzech wolontariuszy z OSP Udanin, sami sponsorzy oraz przedstawiciele OSP Udanin - Tadeusz Brzozowski i Monika Piechowicz.

To tylko kilka wybranych danych z bilansu akcji, jaką zorganizowano w Udaninie. Jednak nie o statystyki tutaj chodzi, ponieważ radość, szczęście i zadowolenie drugiego człowieka nie określa się matematycznie. A tych pozytywnych emocji było co niemiara. OSP Udanin wraz z wolontariuszami i sponsorami akcji zapewnili obdarowanym miłą niespodziankę i spokojne święta.

- Czułem potrzebę zebrania pieniędzy na projekty pomocy ludziom potrzebującym. Dlatego założyliśmy sklep z używanymi rzeczami. Działamy w nim jako wolontariusze, a wszystkie zarobione pieniądze przeznaczane są na projekty takie, jak ten - informuje Johan van Vliet.

W paczkach potrzebujący znaleźli nie tylko żywność, ale także sprzęt medyczny, odzież, obuwie i rzeczy, na które zgłosili zapotrzebowanie. Paczek było aż 40, a pakowane i do ostatniej chwili przechowywane były w remizie OSP w Udaninie.

Mamy nadzieję, że dzięki paczkom rozdanym w Udaninie obdarowani spędzą te święta w lepszych niż dotychczas warunkach i nastrojach.

Państwo van Vliet to bez wątpienia bardzo interesujące osobowości, a przede wszystkim są silnie związani z Bogiem. Postawa reprezentowana przez Izabellę i Johana zasługuje na szczególny szacunek, dlatego przeczytacie o nich w następnym artykule na naszej stronie.

(mk) / fot. mk
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Pacjent powiedział(a) Więcej
  Należy zrobić wszystko, żeby w Środzie było dostępnych więcej punktów szczepień! 2 godziny temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ludzie po co te komentarze, to nakręcanie jakiejś rywalizacji między sztabami, chęć likwidacji, przecież... 2 godziny temu.
 • Mandaryna powiedział(a) Więcej
  a jak - ale oczywiście disco polo nikt nie słucha ;-) 5 godzin temu.
 • MaciekBe powiedział(a) Więcej
  Pewnie jakby przyjechał Zenek Martyniuk to by była większa radość... 6 godzin temu.
 • Karol powiedział(a) Więcej
  Malczyce - całą gminę opętały ciemne moce... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM