poniedziałek 08.03.2021

Imieniny: Beaty Wincentego

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Udaninie

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Udaninie

Pn, 25.01.2021 17:39

„Dokądś biegniesz bardzo wcześnie, Same nogi niosą Cię, Tu trafiłbyś nawet we śnie Bo najlepiej przecież wiesz. Że w naszej szkole jak w dobrym kinie Szybko, ciekawie przemija czas, Bo nasza szkoła z radości słynie, My ją lubimy, a ona nas” –  śpiewali pierwszoklasiści podczas występu.



Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. Początkowo planowano pasowanie pierwszoklasistów w październiku, jednak dopiero teraz – po powrocie dzieci do szkół można było zrealizować plany. Dzieci w reżimie sanitarnym mogły, po wielu miesiącach nauki, oficjalnie zostać uczniami Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie. 25 stycznia br. uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.

Podczas uroczystości pasowania uczniom towarzyszyła dyrektor szkoły Bożena Basa, wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk oraz rodzice. Najważniejszym momentem tego wydarzenia było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor. Ciepłe i serdeczne życzenia przekazał uczniom wójt oraz rozdał upominki przygotowane dla każdego ucznia ufundowane z budżetu gminy. Oczywiście rodzice również pamiętali o swoich pierwszoklasistach, którym wręczyli wspaniałe prezenty oraz medale.

Piękna, uroczystość została przygotowana przez wychowawczynię klasy I Teresę Rychel i z pewnością zostanie w pamięci dzieci na długie lata.

Gmina Udanin




powrót na górę
 • Chor powiedział(a) Więcej
  To o co walczyli, a to co wywalczyli to tak jakby dwie różne sprawy. Żołnierz który wstawał z błota pod... 47 minut temu.
 • Chor powiedział(a) Więcej
  Bandytów w ogóle należy piętnować, a nie nazywać ich żołnierzami i nagradzać za zbrodnie gwałty i... 52 minut temu
 • Marian powiedział(a) Więcej
  Nakazy sanitarne są dla ochrony mieszkańców.Niestety są egoiści,którzy umyślą tylko o sobie. Tych... 10 godzin temu.
 • Grażyna powiedział(a) Więcej
  Lepiej nie pytać włascicieli poniemieckich willi i grodów o ich rodziców czy dziadków.Dzisiaj też jedni... 10 godzin temu.
 • Grażyna powiedział(a) Więcej
  Kto nie szanuje Polskiego rządu Pana M.Morawieckiego ten musi płacić. 10 godzin temu.
 • Nosaaaal powiedział(a) Więcej
  ...tam gdzie mnie nie było. 13 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Udanin

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …