piątek, 25 październik 2019 15:51

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Ujeździe Górnym

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Siedemnastu Pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym, podczas dzisiejszej uroczystej akademii, oficjalnie zostało pełnoprawnymi uczniami.

To był wyjątkowy dzień, na który zostali zaproszeni wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Udanin Bolesław Stachurski, rodzice oraz dziadkowie. 

Dzieci z klasy I pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Maniowskiej przygotowały ciekawe przedstawienie. Pierwszoklasiści musieli wybrać się do czterech Krain w celu zdobycia odznak, po to by Dobra Wróżka zdjęła klątwę, którą rzuciła na nich Jej niezaproszona na uroczystość przeciwniczka. Okrutny czar polegał na pozostaniu przez dzieci w przedszkolu już na zawsze. Pierwszoklasiści chcąc zostać uczniami wędrowali do krainy śpiewu, pracy, miłości i mądrości, poprzez zaprezentowanie swoich umiejętności zdobyły w każdej krainie odpowiednie symbole tj. klucz wiolinowy, pszczołę, serce oraz sowę.

Uczniowie podarowali atrybuty Dobrej Wróżce, a ta pełna podziwu dla ich wiedzy odwróciła złe czary, dzięki temu pierwszoklasiści mogli złożyć ślubowanie i przystąpić do pasowania na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły Dorota Byra. Wójt z tej okazji wyróżnił każdego pierwszoklasistę pamiątkowym medalem ufundowanym przez gminę.  

Podczas apelu rodzice podziękowali Pani Dyrektor, Pani Wychowawczyni oraz pracownikom, którzy włączyli się w przygotowania do święta pierwszaków. Pani Dyrektor uroczyście wręczyła nowo przyjętym uczniom Akt mianowania na Uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym. 

Uczniowie 1 klasy otrzymali Dyplomy Pasowania na Ucznia, legitymacje szkolne oraz kuferki zakupione przez rodziców. W pięknie przystrojonej sali czekał pyszny tort przygotowany specjalnie dla pierwszaków.   

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

(sp/gu) / fot. ug

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Na załączonych zdjęciach widać, że dużo dzieci w trakcie pasowania na ucznia, przyklękało na jedno kolano. To przyszli oficerowie, strażacy i policjanci.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację