poniedziałek 06.07.2020

Imieniny: Dominiki Gotarda

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Ujeździe Górnym

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Ujeździe Górnym

25.10. 2019

Siedemnastu Pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym, podczas dzisiejszej uroczystej akademii, oficjalnie zostało pełnoprawnymi uczniami.

To był wyjątkowy dzień, na który zostali zaproszeni wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Udanin Bolesław Stachurski, rodzice oraz dziadkowie. 

Dzieci z klasy I pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Maniowskiej przygotowały ciekawe przedstawienie. Pierwszoklasiści musieli wybrać się do czterech Krain w celu zdobycia odznak, po to by Dobra Wróżka zdjęła klątwę, którą rzuciła na nich Jej niezaproszona na uroczystość przeciwniczka. Okrutny czar polegał na pozostaniu przez dzieci w przedszkolu już na zawsze. Pierwszoklasiści chcąc zostać uczniami wędrowali do krainy śpiewu, pracy, miłości i mądrości, poprzez zaprezentowanie swoich umiejętności zdobyły w każdej krainie odpowiednie symbole tj. klucz wiolinowy, pszczołę, serce oraz sowę.

Uczniowie podarowali atrybuty Dobrej Wróżce, a ta pełna podziwu dla ich wiedzy odwróciła złe czary, dzięki temu pierwszoklasiści mogli złożyć ślubowanie i przystąpić do pasowania na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły Dorota Byra. Wójt z tej okazji wyróżnił każdego pierwszoklasistę pamiątkowym medalem ufundowanym przez gminę.  

Podczas apelu rodzice podziękowali Pani Dyrektor, Pani Wychowawczyni oraz pracownikom, którzy włączyli się w przygotowania do święta pierwszaków. Pani Dyrektor uroczyście wręczyła nowo przyjętym uczniom Akt mianowania na Uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym. 

Uczniowie 1 klasy otrzymali Dyplomy Pasowania na Ucznia, legitymacje szkolne oraz kuferki zakupione przez rodziców. W pięknie przystrojonej sali czekał pyszny tort przygotowany specjalnie dla pierwszaków.   

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

(sp/gu) / fot. ug

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Na załączonych zdjęciach widać, że dużo dzieci w trakcie pasowania na ucznia, przyklękało na jedno kolano. To przyszli oficerowie, strażacy i policjanci.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Trochę *******..... I głupoty parę razy chciałem dojechać autobusem z miekini i nie było tego busa! ...
Wolność w Internecie to gwarancja Andrzeja Dudy. Wy z Playformy Obywayelskiej chcecie nam Polakom ...
Wiekszosc dzieci komunistów i Tajnych współpracowników reżimu komunistycznego, ksztalcilo się na zac...
no to teraz czeka co tam będzie czy z projektu pana PH nieszczęsnego czy inne rozwiązanie ..??...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…