środa 20.01.2021

Imieniny: Fabiana Sebastiana

"Patriotyzm - obowiązek i zadanie." Oto wyniki konkursu w Udaninie

"Patriotyzm - obowiązek i zadanie." Oto wyniki konkursu w Udaninie

Wt, 24.11.2020 18:41

W tym roku jedną z form uczczenia Narodowego Święta Niepodległości w gminie Udanin był udział w konkursie on-line pt. „Patriotyzm - obowiązek i zadanie”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Udaninie.Uczestnicy mieli za zadanie udokumentować zdjęciem sposób świętowania przez ich rodzinę Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych mieszkańców gminy Udanin, promocja właściwych postaw patriotycznych we wspólnotach rodzinnych, wskazywanie młodemu pokoleniu właściwych wzorców patriotycznych zachowań oraz tworzenie życia kulturowego gminy. Nadesłano wiele ciekawych dokumentów od filmików po zdjęcia. Jednak zgodnie z regulaminem oceniano tylko zdjęcia.

Jury w składzie: przewodnicząca dyrektor szkoły Bożena Basa, Monika Cieślicka, Alicja Filończyk, Joanna Kulpińska, Violetta Leńska - koordynator konkursu, wyłoniło następujących zwycięzców: I miejsce zajęła pani Zofia Łoś z prawnukami, II miejsce zajęły Paulina i Julia Wójciak, Kaja Suszyńska oraz Alan Plizga, trzecią lokatę zdobyli: Amelia, Antonina i Adela Kościółek i Maria Nowek. Wyróżnienia otrzymują: Kuba Zieliński, Marcel Żarczyński, Szymon Jurek z babcią, Biedronki z Ujazdu Górnego, Żabki z Udanina, Pszczółki z Udanina, Kl.0a z Udanina i Kl.0b z Udanina.

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Nagrody będą do odebrania w szkole od 27 listopada, w godz. od 7.30.-14.30.

Nagrodę specjalną konkursu ufundował wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk za co, organizatorzy serdecznie dziękują. To wyróżnienie trafia do Alana Plizgi z Lusiny. Prosimy o skontaktowanie się telefoniczne z Urzędem Gminy w celu omówienia sposobu odbioru nagrody.

Pozakonkursową nagrodę za piękne świętowanie Dnia Niepodległości i wzorową postawę patriotyczną, ufundowaną przez sponsora, otrzymują państwo Stachurscy z Gościsławia.

Wszystkie zdjęcia i inne formy uczczenia Dnia Niepodległości można obejrzeć na stronie
https://www.facebook.com/festiwalpiosenki.patriotycznoreligijnej.1/

Już niedługo zapraszamy mieszkańców gminy Udanin i nie tylko, do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia. Więcej informacji udostępnimy niebawem na stronie fb i stronie internetowej szkoły w Udaninie.

Violetta Leńska
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00
POBÓR KRWI / akcja wyjazdowa RCKiK
02.02.2021 (wtorek) 08:30 - 12:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • wolna wola powiedział(a) Więcej
  nie przesadzasz aby???? 16 minut temu.
 • Romek powiedział(a) Więcej
  I to jest Wójt!
  A ta mameja z Malczyc dalej z POpaprańcami się wącha, Owsiak i błyskawica.  26 minut temu.
 • Xyz powiedział(a) Więcej
  Nie. Ale kiedyś nie było sarny tak blisko  domu 46 minut temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Czy ogród jest ogrodzony? godzinę temu.
 • Jan powiedział(a) Więcej
  Ksiażki leżaly sobie spokojnie w szafie dzialu promocji Urzedu Miejskiego. Spokojnie -  jak to w dziale promocji. 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM