niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 
Program "Aktywna Tablica" w szkole w Ujeździe Górnym

Program "Aktywna Tablica" w szkole w Ujeździe Górnym

11.06. 2019

Rządowy program "Aktywna Tablica" będzie realizowany w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym.

Gmina Udanin pozyskała dotację z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna Tablica”.

Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa  w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę. Dzięki wkładowi własnemu Gminy Udanin w kwocie 3.500,00 zł pozyskana dotacja wyniosła 14.000,00 zł, co stanowi maksymalne możliwe do uzyskania wsparcie finansowe.

W ramach zadania do szkoły trafią dwa monitory interaktywne, wykorzystywane w procesie dydaktycznym, co doprowadzi do upowszechnienia interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych z różnych przedmiotów, a tym samym będzie wspomagać proces kształcenia uczniów w szkołach. Podniesienie kompetencji oraz poszerzenie wiedzy o możliwościach urządzeń cyfrowych w konsekwencji będzie miało wpływ również na rozwój poznawczy i społeczny uczniów, a także ich nauczycieli.

Ważnym aspektem i celem dodatkowym programu jest również umożliwienie uczniom rozwijania ich zainteresowań i uzdolnień w ramach zajęć pozalekcyjnych. 

Link  do listy rankingowej: https://www.kuratorium.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2019/05/wykaz-szkol-zakwalifikowanych.pdf

(gu)

FB IMG 1560249741427

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację