wtorek 26.01.2021

Imieniny: Tymoteusza Michala

Przedświąteczne spotkania wójta gminy Udanin

Przedświąteczne spotkania wójta gminy Udanin

Cz, 24.12.2020 10:51

Czas przedświąteczny sprzyja spotkaniom władz samorządowych z mieszkańcami, pracownikami urzędów i jednostek podległych oraz przedstawicielami organizacji  pozarządowych i innych grup społecznych.W tym roku pandemia koronawirusa uniemożliwiła większość takich wydarzeń, było skromnie i w reżimie sanitarnym. Wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk odbył kilka spotkań, podczas których przekazano świąteczne życzenia i drobne upominki.

21 grudnia przedstawiciele szkół podstawowych w Udaninie i w Ujeździe Górnym złożyli wizytę w Urzędzie Gminy Udanin, by przekazać wójtowi prezenty świąteczne oraz złożyć życzenia świąteczno-noworoczne. Włodarz gminy również przekazał upominek, a także życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Najważniejszymi życzeniami było dobre zdrowie, a także doskonała współpraca Urzędu Gminy ze szkołami.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Już po raz trzydziesty Betlejemskie Światło Pokoju dotarło z Groty Narodzenia w Betlejem do Polski.

W roku, podczas którego wszyscy musimy szczególnie dbać o nasze zdrowie, zamiast harcerzy i zuchów, betlejemskie Światło Pokoju roznoszą pełnoletni instruktorzy z Komendy Hufca ZHP Środa Śląska.

22 grudnia instruktorki ZHP Sylwia Góra i Urszula Żerdzińska przekazały na ręce wójta betlejemskie światło. Przyjmując symbol pokoju i pojednania oraz przekazując najważniejsze wartości braterstwa, w trakcie wizyty poruszono temat kultywowania idei harcerstwa oraz możliwości jego rozwoju na terenie gminy Udanin

Wczoraj wójt Wojciech Płaziuk odwiedził dzieci uczęszczające do Klubu Dziecięcego „Wesołe Elfy” w Ujeździe Górnym. Maluszki spały, więc w ciszy i bardzo dyskretnie przekazał na ręce opiekunek drobne upominki oraz złożył świąteczne życzenia: zdrowia, radości i spokoju.

(mk/gu) / fot. gu
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Z wioski powiedział(a) Więcej
  Nie nie nie i jeszcze raz nie ? on w malczycach spiewal katastrofa ludzie siedzieli nie wiedzieli co maja... 21 minut temu.
 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Nie wiem Zenka tez nie slucham to nie moje typy muzyki ja bardziej lubie muzyke Reggae
  Ale jesli ty lubisz... 24 minut temu
 • Xyz powiedział(a) Więcej
  Po pierwsze szkoda była zgłoszona mieli przyjechać termin był ustalony i się nikt nie pokazał z koła... 24 minut temu
 • Pacjent powiedział(a) Więcej
  Należy zrobić wszystko, żeby w Środzie było dostępnych więcej punktów szczepień! 2 godziny temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ludzie po co te komentarze, to nakręcanie jakiejś rywalizacji między sztabami, chęć likwidacji, przecież... 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM