czwartek 17.06.2021

Imieniny: Alberta Ignacego

Przedświąteczne spotkania wójta gminy Udanin

Przedświąteczne spotkania wójta gminy Udanin

Cz, 24.12.2020 10:51

Czas przedświąteczny sprzyja spotkaniom władz samorządowych z mieszkańcami, pracownikami urzędów i jednostek podległych oraz przedstawicielami organizacji  pozarządowych i innych grup społecznych.


W tym roku pandemia koronawirusa uniemożliwiła większość takich wydarzeń, było skromnie i w reżimie sanitarnym. Wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk odbył kilka spotkań, podczas których przekazano świąteczne życzenia i drobne upominki.

21 grudnia przedstawiciele szkół podstawowych w Udaninie i w Ujeździe Górnym złożyli wizytę w Urzędzie Gminy Udanin, by przekazać wójtowi prezenty świąteczne oraz złożyć życzenia świąteczno-noworoczne. Włodarz gminy również przekazał upominek, a także życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Najważniejszymi życzeniami było dobre zdrowie, a także doskonała współpraca Urzędu Gminy ze szkołami.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Już po raz trzydziesty Betlejemskie Światło Pokoju dotarło z Groty Narodzenia w Betlejem do Polski.

W roku, podczas którego wszyscy musimy szczególnie dbać o nasze zdrowie, zamiast harcerzy i zuchów, betlejemskie Światło Pokoju roznoszą pełnoletni instruktorzy z Komendy Hufca ZHP Środa Śląska.

22 grudnia instruktorki ZHP Sylwia Góra i Urszula Żerdzińska przekazały na ręce wójta betlejemskie światło. Przyjmując symbol pokoju i pojednania oraz przekazując najważniejsze wartości braterstwa, w trakcie wizyty poruszono temat kultywowania idei harcerstwa oraz możliwości jego rozwoju na terenie gminy Udanin

Wczoraj wójt Wojciech Płaziuk odwiedził dzieci uczęszczające do Klubu Dziecięcego „Wesołe Elfy” w Ujeździe Górnym. Maluszki spały, więc w ciszy i bardzo dyskretnie przekazał na ręce opiekunek drobne upominki oraz złożył świąteczne życzenia: zdrowia, radości i spokoju.

(mk/gu) / fot. gu

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • lol powiedział(a) Więcej
  Zostawcie temat spadochroniarz Lubin czy Legnickie Pole. Trzeba się skupić na faktach . Bez... 2 godziny temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  Malczyce bez wsparcia finansowego z zewnątrz nic nie zdziałają. Poprzyjcie Pana Matyję ,... 2 godziny temu.
 • CarlitoBrigante powiedział(a) Więcej
  .  Ogarnij to ? 7 godzin temu.
 • Tancerz powiedział(a) Więcej
  Blok dla dorosłych od 19.00-22.00, a napisane że zabawa taneczna.. to jak do 22.00 ? Trochę... 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

środa / 16.06.2021 / 18:38

Praca w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko inspektora ds. komunikacji zewnętrznej i public relations w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy…

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…