sobota 15.06.2024

Imieniny: Wita Jolanty

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Udanin wtorek, 04 czerwiec 2024 13:01


Pszczela łąka w szkole w Ujeździe Górnym

SkomentujChcąc upiększyć szkołę i teren zieleni przed nowym boiskiem, 29 maja kl. II uczestnicząca w projekcie ,,Pszczela łąka” wzięła udział w warsztatach pod tym samym tytułem, które poprowadził dyrektor marketingu Firmy Saatbau Polska w Środzie Śląskiej p. Daniel Niewiński w asyście p. Iwony Lasz.


Fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym Fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym


Powszechnie znanym wśród pszczelarzy jest zdanie wypowiedziane przez Alberta Einsteina ,,Kiedy wyginie pszczoła, rodzajowi ludzkiemu pozostaną już tylko 4 lata. Bez pracy owadów zapylających nie tylko nie poznamy smaku owoców, ale także nie zobaczymy wielu kwitnących roślin”.

W trakcie teoretycznych warsztatów przeplatanych praktyką, p. Daniel ciekawie opowiadając o życiu i pracy pszczół przygotował zestaw kwalifikowanych nasion ziół i kwiatów mieszanki miododajnej Pszczeli Pożytek. Dzięki wielości gatunków różniących się terminem wschodu i kwitnienia jest cennym źródłem nektaru oraz pyłku w okresie od lipca do września.

Zadaniem dzieci było posegregowanie nasion wg. kształtu. Następnie opisując ich kształt (rakieta, rogalik, kuleczka itp.) zapoznały się z wyglądem poszczególnych kwiatów.

Po wcześniej przygotowaniem przez p. Daniela poletku do wysiania nasion, uczniowie pod kierownictwem prowadzącego siali, a następnie grabili swoją uprawę. Aby poletko dostarczało estetycznych wrażeń również pod kierownictwem p. Daniela uczniowie w jego obrębie posadzili krzewy pod nazwą budleja.

Dziękujemy p. dyrektorowi za poświęcony czas, nasiona pszczelego pożytku, sadzonki krzewów oraz prezenty, które otrzymaliśmy w formie ekologicznej torby, okularów, smyczy i wiele innych upominków.

W dalszej kolejności będziemy obserwować stopniowo pojawiające się roślinki i zachowanie pszczół oraz innych owadów korzystających z własnoręcznie wysianych nasion kwiatów.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...
Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, ...
Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

ekogroszek baner

ogrody pawlowski trawniki www


warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.