wtorek 29.11.2022

Imieniny: Błażeja Saturnina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Udanin piątek, 04 listopad 2022 15:38
 •  


,,Razem można lepiej i więcej!” Wójt Gminy Udanin podsumowuje 4 lata swojej kadencji

Dokładnie cztery lata temu 4 listopada mieszkańcy gminy Udanin podczas II tury wyborów samorządowych oddając 1332 głosy zdecydowali o zmianie na stanowisku wójta. Zakończyły się wybory, zakończyła się perfekcyjnie przeprowadzona kampania wyborcza, podczas której udało mi się zbudować zespół ludzi, który mnie wspierał i nadal wspiera.
Był ogromny zapał do pracy, była nowa wizja oraz program z nowoczesnymi rozwiązaniami działającymi w innych samorządach. Była też ogromna determinacja do pracy, do wykorzystania naszego potencjału oraz do wprowadzenia zmian. Był też niepokój - czy przygotowany program mojego autorstwa sprawdzi się w naszych realiach. Realiach w których zadłużenie gminy było względem budżetu 50%, w realiach w których z mojego komitetu do rady weszło 5 radnych co stanowiło mniejszość, w realiach niepewności czy uda się przekonać większość radnych do planowanych zmian – udało się za co dziękuję!

Dzisiaj po czterech latach od tamtego pamiętnego dnia, po odważanych działaniach, po przeprowadzeniu restrukturyzacji w oparciu o liczne pochlebne opinie mogę powiedzieć, że się udało. Jesteśmy nowoczesną Gminą dobrze postrzeganą wśród mieszkańców, samorządowców, władz wojewódzkich i centralnych. Realizujemy nasze zadania i cele śledząc potrzeby mieszkańców, pozyskując wielomilionowe dotacje, wykorzystując wiedzę i doświadczenie pracowników Urzędu oraz instytucji współpracujących. Zaczynaliśmy cztery lata temu z budżetem gminy ok 20 mln zł. z ogromnym zadłużeniem i niewielkimi środkami na inwestycje w kwocie ok. 1 mln zł.

Dzisiaj nasz budżet wynosi ponad 61 mln zł., realizowane są liczne inwestycje za kwotę ok 40 mln zł. natomiast zadłużenie zostało zmniejszone do 27 %.

Mamy jednak świadomość, że pomimo realizacji naszego programu, że pomimo wielu zakończonych z sukcesem działań, przed nami jest jeszcze bardzo dużo pracy. Pracy, która jest realizowana w trudnych czasach w trudnej sytuacji geopolitycznej.

Wczoraj podczas spotkania, jeden z uczestników (długoletni samorządowiec z gminy Udanin) podając mi dłoń powiedział zaskakujące dla mnie słowa. ,, Wojtek nie głosowałem na Ciebie, ale dzisiaj z podziwem patrzę na to jak działasz, jak w szybkim tempie zmienia się nasza gmina”. Mam nadzieję, że nie jest to odosobniona opinia…

Dziękuję Wszystkim za współpracę, wyrozumiałość i zaufanie. Działamy nadal ,,Razem można lepiej i więcej!”.

Wójt Gminy Udanin
Wojciech Płaziuk

Najnowsze komentarze:
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Inaczej byś gadał, jakbyś przez tą kradzież wpadł autem do tego wykopu, albo by tam wpadło... 3 minut temu
 • Yogi powiedział(a) Więcej
  Nooo teraz to sie zap.....a że Yogi Babooooo ! 6 minut temu.
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Rxfhs napisał:
  Tresowania mieszkańców ciąg dalszy. Wymieńmy burmistrza to problem zniknie.
  Ja wiem, że nie... 9 minut temu.
 • CykCyk powiedział(a) Więcej
  Dobrze , że nie z pod posterunku. P 4 godziny temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Policjant powiedział(a) Więcej
  A autor czasem nie mieszka obecnie w Berlinie? Nie korzysta z niemieckich wygód i dobrobytu? Nie...
 • Janek na gigancie powiedział(a) Więcej
  A kto wybudował dom ze zdjęć, "wujcio Jasiu" czy "Germanie"? Tak więc legendy ani polskie, ani...
 • Pleban powiedział(a) Więcej
  Czwarta władza na miarę średzkich możliwości...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…