piątek 26.02.2021

Imieniny: Mirosława Aleksandra

Skromny człowiek, wielki talent

Skromny człowiek, wielki talent

Śr, 27.01.2021 20:48

Przedstawimy wam kolejną zdolną osobę z naszego powiatu. Jest nią Daria Ginter, osiemnastoletnia mieszkanka Jarosławia w gminie Udanin, uczennica Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej. To właśnie jej prace już niebawem znajdą się na wystawie „Galerii Średzkie Talenty” w witrynie Biblioteki Pedagogicznej w Środzie Śląskiej.Każdy początek, to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze jest otwarta w połowie...

Kiedy zaczęłaś rysować?

- Tak naprawdę nie wiem kiedy zaczęła się moja przygoda z rysunkiem. Rysuję odkąd pamiętam. Zawsze lubiłam takie zajęcia w szkole jak plastyka, zajęcia artystyczne czy technika. Jednym słowem, gdzie był ołówek, tam byłam i ja.

Ile czasu poświęcasz na wykonanie jednego rysunku?

- To ciężko określić z racji tego, że zależy jaki jest cel. Na przykład jeśli rysuję dla siebie, np. z nudów, to praca powstaje w kilka dni, a nawet tygodni, zależy ile czasu dziennie poświęcę na to uwagi. Inaczej jest w przypadku robienia np. plakatu do szkoły, lub rysunku na urodziny, ponieważ wtedy potrafię narysować w jeden dzień całą pracę. Wszystko w sumie zależy od weny, która przeważnie trwa do 1h, wtedy potrafię dość szybko zrobić tzw. "szkielet", a później udoskonalać szczegóły.

Jak dużo prac wykonałaś?

- W swoim zbiorze mam 17 prac, a około 20 podarowałam znajomym. Dzięki kolekcjonowaniu, mogę je przeglądać w celu oceny postępów.

Co przyjaciele mówią, gdy widzą te piękne prace?

- Widzę na ich twarzach uśmiechy, nieraz zdumienie i słyszę same pozytywne reakcje. Przeważnie pytają się ile mi to zajęło. Cieszę się, że mogę wywołać u nich radość dając im zwykły rysunek.

Dlaczego często jest tak, że ludzie młodzi nie chcą się chwalić swoimi talentami?

- Myślę, że po prostu boją się krytyki, niezrozumienia stylu rysowania. Osobiście nie lubię się chwalić, że rysuję. Jestem dość nieśmiała i nie przepadam za znajdowaniem się w centrum uwagi.

Co stanowi inspirację dla młodej artystki?

- Moją inspiracją są rzeczy, które widzę. Jestem typem odtwórcy, nie potrafię z pamięci narysować za wiele. Jeśli widzę obraz, zdjęcie, inny szkic, to bez problemu mogę go narysować. Są to krajobrazy, zwierzęta, samochody... Aktualnie najczęściej rysuję ze zdjęć znajomych i daję im je w prezencie.

Na kimś się wzorujesz?

- Szczerze mówiąc, nie mam idola. Nigdy jakoś nie interesowałam się znanymi postaciami artystycznymi, rysuję bo lubię i nie upodabniam się do żadnej ze znanych osób.

Prezentowałaś już gdzieś swoje prace?

- Głównie na szkolnych konkursach. Jeden z rysunków po konkursie już do mnie nie wrócił, ale robię zdjęcie każdej swojej pracy, która opuszcza moją teczkę.

Jak postrzegasz swoją artystyczną przyszłość?

- Przez jakiś czas myślałam nad wykorzystaniem talentu w przyszłości, w celu zarobku, ale jestem typem osoby, która nie lubi robić prac twórczych na siłę. Rysowanie zostawiłam jako swoje hobby, ale krąży mi po głowie zawód tatuażysty.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy rozwoju twórczego oraz sukcesów. Liczymy, że młodych artystów chętnych do ujawnienia swojego talentu będzie więcej, a Daria i Piotr, o którym pisaliśmy jakiś czas temu, staną się inspiracją dla innych.

(mk) / fot. dg
powrót na górę
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  Do mnie też dzwonił  21.II.2021 r /niedziela/godz.17,52 na telefon stacjonarny właśnie ten numer 41 336... 31 minut temu.
 • Zadowolona powiedział(a) Więcej
  To chyba przesada  !!!! Ten Pan chyba przekreślony !!!! Już pokazał swoje rządy i mu podziękowano .... godzinę temu.
 • Krz powiedział(a) Więcej
  Na szczęście on nie musi być jakimś Krajewskim. 4 godziny temu.
 • z miasta powiedział(a) Więcej
  do mnie ostatnio dzwonił kilka razy na komórkowy i stacjonarny - chyba nie notuje gdzie dzwoni :-) 4 godziny temu.
 • mysza powiedział(a) Więcej
  Do mnie też dzwonił i zastanawiam się skąd on ma numery do mieszkańców powiatu, od razu pytał czy... 4 godziny temu.
 • Anonim powiedział(a) Więcej
  Nie kontaktuj się z tym naciągaczem. Zwykła hiena która nie ma żadnych informacji tylko chce zarobić na... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Udanin

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM