czwartek 17.06.2021

Imieniny: Alberta Ignacego

Skromny człowiek, wielki talent

Skromny człowiek, wielki talent

Śr, 27.01.2021 20:48

Przedstawimy wam kolejną zdolną osobę z naszego powiatu. Jest nią Daria Ginter, osiemnastoletnia mieszkanka Jarosławia w gminie Udanin, uczennica Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej. To właśnie jej prace już niebawem znajdą się na wystawie „Galerii Średzkie Talenty” w witrynie Biblioteki Pedagogicznej w Środzie Śląskiej.


Każdy początek, to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze jest otwarta w połowie...

Kiedy zaczęłaś rysować?

- Tak naprawdę nie wiem kiedy zaczęła się moja przygoda z rysunkiem. Rysuję odkąd pamiętam. Zawsze lubiłam takie zajęcia w szkole jak plastyka, zajęcia artystyczne czy technika. Jednym słowem, gdzie był ołówek, tam byłam i ja.

Ile czasu poświęcasz na wykonanie jednego rysunku?

- To ciężko określić z racji tego, że zależy jaki jest cel. Na przykład jeśli rysuję dla siebie, np. z nudów, to praca powstaje w kilka dni, a nawet tygodni, zależy ile czasu dziennie poświęcę na to uwagi. Inaczej jest w przypadku robienia np. plakatu do szkoły, lub rysunku na urodziny, ponieważ wtedy potrafię narysować w jeden dzień całą pracę. Wszystko w sumie zależy od weny, która przeważnie trwa do 1h, wtedy potrafię dość szybko zrobić tzw. "szkielet", a później udoskonalać szczegóły.

Jak dużo prac wykonałaś?

- W swoim zbiorze mam 17 prac, a około 20 podarowałam znajomym. Dzięki kolekcjonowaniu, mogę je przeglądać w celu oceny postępów.

Co przyjaciele mówią, gdy widzą te piękne prace?

- Widzę na ich twarzach uśmiechy, nieraz zdumienie i słyszę same pozytywne reakcje. Przeważnie pytają się ile mi to zajęło. Cieszę się, że mogę wywołać u nich radość dając im zwykły rysunek.

Dlaczego często jest tak, że ludzie młodzi nie chcą się chwalić swoimi talentami?

- Myślę, że po prostu boją się krytyki, niezrozumienia stylu rysowania. Osobiście nie lubię się chwalić, że rysuję. Jestem dość nieśmiała i nie przepadam za znajdowaniem się w centrum uwagi.

Co stanowi inspirację dla młodej artystki?

- Moją inspiracją są rzeczy, które widzę. Jestem typem odtwórcy, nie potrafię z pamięci narysować za wiele. Jeśli widzę obraz, zdjęcie, inny szkic, to bez problemu mogę go narysować. Są to krajobrazy, zwierzęta, samochody... Aktualnie najczęściej rysuję ze zdjęć znajomych i daję im je w prezencie.

Na kimś się wzorujesz?

- Szczerze mówiąc, nie mam idola. Nigdy jakoś nie interesowałam się znanymi postaciami artystycznymi, rysuję bo lubię i nie upodabniam się do żadnej ze znanych osób.

Prezentowałaś już gdzieś swoje prace?

- Głównie na szkolnych konkursach. Jeden z rysunków po konkursie już do mnie nie wrócił, ale robię zdjęcie każdej swojej pracy, która opuszcza moją teczkę.

Jak postrzegasz swoją artystyczną przyszłość?

- Przez jakiś czas myślałam nad wykorzystaniem talentu w przyszłości, w celu zarobku, ale jestem typem osoby, która nie lubi robić prac twórczych na siłę. Rysowanie zostawiłam jako swoje hobby, ale krąży mi po głowie zawód tatuażysty.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy rozwoju twórczego oraz sukcesów. Liczymy, że młodych artystów chętnych do ujawnienia swojego talentu będzie więcej, a Daria i Piotr, o którym pisaliśmy jakiś czas temu, staną się inspiracją dla innych.

(mk) / fot. dg

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • lol powiedział(a) Więcej
  Zostawcie temat spadochroniarz Lubin czy Legnickie Pole. Trzeba się skupić na faktach . Bez... 2 godziny temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  Malczyce bez wsparcia finansowego z zewnątrz nic nie zdziałają. Poprzyjcie Pana Matyję ,... 2 godziny temu.
 • CarlitoBrigante powiedział(a) Więcej
  .  Ogarnij to ? 7 godzin temu.
 • Tancerz powiedział(a) Więcej
  Blok dla dorosłych od 19.00-22.00, a napisane że zabawa taneczna.. to jak do 22.00 ? Trochę... 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

środa / 16.06.2021 / 18:38

Praca w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko inspektora ds. komunikacji zewnętrznej i public relations w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy…

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…