Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Strażacy z Czernej i Ujazdu Górnego laureatami szczególnej nagrody!

Strażacy z Czernej i Ujazdu Górnego laureatami szczególnej nagrody!

25.11. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Ze zmian prawnych, które zostaną wprowadzone 30 listopada br. najbardziej cieszą się strażacy OSP Ujazd Górny oraz OSP Czerna. To oni na portalu społecznościowym założyli grupę, gdzie pokazują jak często jednostki ratunkowe borykają się z problemami na drogach, by dojechać na miejsce zdarzenia. To oni, z ogromnym zaangażowaniem, zajęli się promowaniem akcji "Korytarz życia - włącz myślenie".

- Uchwalenie Korytarza Życia, jako prawa obowiązującego na drogach, to jeden z naszych większych sukcesów. Robimy to z pasji, charytatywnie i dla niesienia pomocy, ale to na naszą szybką pomoc czekają poszkodowani - mówi Lesław Wasylów z OSP Ujazd Górny.

O fatalnych sytuacjach na drodze wspomina kierowca, OSP Ujazd Górny Krzysztof Michajuk. – Do tej pory to była tragedia. Ludzie nie zdawali sobie sprawy z tego, jak bardzo utrudniają nam niesioną pomoc. Zablokowane pasy lub kierowcy jadący pod prąd, to najczęstsze przyczyny powodujące zatrzymanie dojazdu do wypadku.

A co grozi za blokowanie przejazdu służbom na sygnale? Za taki "wyczyn" kierowca może otrzymać  mandat do 500 zł, a jeśli policjant uzna, że zachowanie było szczególnie naganne, wówczas może skierować sprawę do sądu.

22.11.2019 r. w Warszawie odbyła się „10 Gala Partnerów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”, podczas której jednostki z Czernej i Ujazdu Górnego odebrały nagrodę za promowanie akcji „Korytarz życia – włącz myślenie”.

Serdecznie gratulujemy!

(kb) / fot. mpr

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Wielka robota! Obserwuje od dłuższego czasu. Należy Wam się nie tylko taka nagroda. Brawo

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację