środa 29.01.2020

Imieniny: Franciszka Jozefa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Uczniowie z gminy Udanin, wraz z wójtem, odwiedzili Sejm RP

Uczniowie z gminy Udanin, wraz z wójtem, odwiedzili Sejm RP

11.12. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Wczoraj uczniowie z klas VIII i częściowo VII szkół podstawowych gminy Udanin wraz z opiekunami i wójtem Wojciechem Płaziukiem, wzięli udział w wycieczce do Sejmu RP.

Wizyta rozpoczęła się od przedstawienia przez przewodnika makiety współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Następnie korytarzami podziemnymi uczniowie przeszli na galerię Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie przewodnik przedstawił krótką prelekcję dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Ważnym punktem była wizyta w gabinecie p. Marszałek Sejmu Pani Elżbiety Witek, która opowiedziała młodzieży o swoich obowiązkach i zadaniach. Podkreśliła, że zawsze chciała pełnić tę zaszczytną funkcję i zmotywowała uczniów do nauki i wiary w swoje możliwości.

Pomiędzy pytaniami również był czas na zdjęcia tradycyjne oraz uwielbiane przez młodzież selfie, na które Pani Marszałek ochoczo wyraziła zgodę. Na zakończenie uczestnicy wycieczki otrzymali upominki od Pani Marszałek oraz Pana Posła, a później udali się na obiad do Restauracji Sejmowej. Uczniowie zadowoleni z wizyty w stolicy wrócili w godzinach wieczornych do domu.

Uczniowie uczestniczyli w tej praktycznej lekcji o sejmie dzięki uprzejmości Posła na Sejm RP Pana Pawła Hreniaka za co serdecznie dziękujemy.

Uczniowie i Gmina Udanin

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację