niedziela 23.01.2022

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

Wkrótce w Piekarach rozpocznie się budowa nowoczesnego obiektu, który pełnić będzie funkcję ośrodka zdrowia i świetlicy wiejskiej. Wkrótce w Piekarach rozpocznie się budowa nowoczesnego obiektu, który pełnić będzie funkcję ośrodka zdrowia i świetlicy wiejskiej.

Umowa na budowę Centrum Usług Społeczno – Zdrowotnych w Piekarach podpisana!

Wt, 11.01.2022 19:21

W Urzędzie Gminy Udanin oficjalnie i uroczyście zawarto dziś umowę na budowę Centrum Usług Społeczno – Zdrowotnych w Piekarach.


Kontrakt podpisali - wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk przy kontrasygnacie skarbnika Mieczysławy Sochy oraz pełnomocnik firmy Turpis sp. z o.o. Spółka Komandytowa z Wrocławia Łukasz Czajda.

Na uroczystości obecni byli również członkowie zespołu projektowego, lekarz rodzinny Jacek Krajewski, rehabilitant Bartłomiej Kuncewicz, radni gminy oraz pracownicy urzędu.

Podpisanie umowy na budowę nowoczesnego obiektu w Piekarach to zwieńczenie kilkuletniego procesu, który rozpoczął się 14 grudnia 2020 r. otrzymaniem środków finansowych w wys. 4,7 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kolejnym krokiem było zawarcie umowy z firmą Sebastian Stanisławski z siedzibą przy ul. Polnej 28 w Zdunach (10.02.2021) na opracowanie koncepcji budowy centrum oraz powołanie zespołu ds. realizacji zadania „Budowa Centrum Usług Społeczno – Zdrowotnych w Piekarach” (16.02.2021).

Inwestycja zrealizowana zostanie za kwotę 7,35 mln zł i sfinansowana zostanie z dwóch źródeł: rządowej dotacji w kwocie 4,7 mln zł oraz środków własnych gminy w wys. 2,65 ml zł.

Budowa centrum stanowi odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców gminy. Budynek składać się będzie z dwóch segmentów, gdzie jeden to zakład usług zdrowotnych (ośrodek zdrowia), drugi to miejsce spotkań o charakterze kulturalno – rekreacyjnym.

- Inwestycja ma na celu poprawę zdrowia poprzez zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej oraz udzielanie świadczeń na najwyższym poziomie. Obiekt będzie także miejscem pobudzającym aktywność mieszkańców do podejmowania inicjatyw wzmacniających więzi społeczne - informuje Gmina Udanin.

Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2022 r.

(mpr) / fot. Gmina Udanin

 • 5
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę

Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze:
 • Sam powiedział(a) Więcej
  Podziękujemy mu na wyborach. godzinę temu.
 • Jarek powiedział(a) Więcej
  Ty jesteś ***......do granic możliwości ***ni.......i tyle co powiem debil jesteś  i nawet... 2 godziny temu.
 • Taki trochę JP powiedział(a) Więcej
  Jak dla mnie to powinna być robota dla Straży Miejskiej, a nie dla policji. Policja powinna... 9 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…