środa 20.01.2021

Imieniny: Fabiana Sebastiana

VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Udaninie (zdjęcia i wideo)

VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Udaninie (zdjęcia i wideo)

Wt, 07.01.2020 18:11

6 stycznia po raz VIII w Udaninie odbyło się wspólne kolędowanie w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej, które zostało poprzedzone mszą św. odprawioną w intencji zespołów ludowych biorących udział w przeglądzie. Organizatorem wydarzenia był Zespół Ludowy „Cicha Woda”.Otwarcia koncertu dokonała kierownik zespołu pani Grazyna Teleszko, która wyraziła swoje zadowolenie z faktu, że do Udanina przyjechało dużo barwnych zespołów z różnych stron Dolnego Śląska. - Zaszczytem dla naszej gminy jest gościć tak wspaniałych ludzi krzewiących kulturę ludową - mówiła.

W uroczystości udział wzięli - wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk, który złożył serdeczne życzenia noworoczne i podziękował za kultywowanie tak pięknej tradycji, a także sekretarz gminy Andrzej Bielski, ksiądz Marek Jodko - proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Piekarach, wiceprzewodniczący Rady Gminy Udanin Bolesław Stachurski wraz z radnymi, sołtysi, przedstawiciele OSP i instytucji kultury oraz mieszkańcy gminy.

Podczas tegorocznego koncertu zaprezntowali się: solista - Marcin Malinowski, zespoły ludowe: „Cicha Woda” z Udanina, „Radośni” z Wróblowic, „Woliborzanki” z Woliborza, ,,Szymanowianie” z Wiszni Małej, „Olszaniacy” z Olszan, „Podolanie” z Czerwonej Wody, „Kulinianie” z Kulina, „Demolo” z Wrocławia, zespół folklorystyczny Izerskie Bogdanki oraz zespół śpiewaczy „Uciecho-wianki” z Uciechowa.

Uczestnicy przeglądu otrzymali puchary ufundowane przez wójta gminy Udanin, a po występach, w Orszaku Trzech Króli przeszli do świetlicy wiejskiej w Udaninie, gdzie zostali zaproszeni na ciepły poczęstunek przygotowany przez członkinie zespołu „Cicha Woda”.

Warto nadmienić, że podczas przeglądu wyróżniono również pana Jerzego Kulkę pucharem i specjalnymi podziękowaniami za krzewienie kultury ludowej.

(gu) / fot. kb

Podziękowania

Grażyna Teleszko - kierownik zespołu ludowego „Cicha Woda” w Udaninie składa serdeczne podziękowania za wszelkie dobro i pomoc wyświadczoną podczas organizacji i przeprowadzenia VIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Udaninie, a w szczególności: członkiniom zespołu „Cicha Woda”, Wójtowi Gminy Udanin Panu Wojciechowi Płaziukowi, Ks. Markowi Jodko Proboszczowi Parafii św. Jana Chrzciciela w Piekarach, Panu Michałowi Fedorczakowi, Państwu Halinie i Bogdanowi Mikła, Radnemu Rady Gminy Udanin Panu Krzysztofowi Urbańczykowi, Panu Mieczysławowi Krukowi, Radnej Pani Monice Piechowicz, Sołtysowi wsi Lusina Pani Lidii Fleszar, Radzie Sołeckiej z Pichorowic i Udanina oraz OSP Udanin. Szczególne podziękowania dla mieszkanek Udanina: Małgorzaty Kwiatek, Małgorzaty Jurek, Moniki Perec i Aliny Sekuły za obsługę kulinarną oraz Bożenie Osińskiej i Beacie Stradowskiej, a także Łukaszowi Skrzypiec za pomoc.

 
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00
POBÓR KRWI / akcja wyjazdowa RCKiK
02.02.2021 (wtorek) 08:30 - 12:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Iza powiedział(a) Więcej
  Tak trzymać, z władzą trzeba się bratać i są postępy. 2 godziny temu.
 • norek powiedział(a) Więcej
  Tylko ona potrzebowała na to 6 lat a tu jest pod dwóch. Po drugie zakup ciągnika i ,,szmabiarki" to jest... 2 godziny temu.
 • więc powiedział(a) Więcej
  też tak myślę 2 godziny temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  pandemia nie - ale raczej część zakazów ,jak dobrze pójdzie 2 godziny temu.
 • Odpow powiedział(a) Więcej
  Prawdopodobnie! 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM