czwartek 06.08.2020

Imieniny: Sławy Jakuba

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Udaninie (zdjęcia i wideo)

VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Udaninie (zdjęcia i wideo)

07.01. 2020

6 stycznia po raz VIII w Udaninie odbyło się wspólne kolędowanie w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej, które zostało poprzedzone mszą św. odprawioną w intencji zespołów ludowych biorących udział w przeglądzie. Organizatorem wydarzenia był Zespół Ludowy „Cicha Woda”.

Otwarcia koncertu dokonała kierownik zespołu pani Grazyna Teleszko, która wyraziła swoje zadowolenie z faktu, że do Udanina przyjechało dużo barwnych zespołów z różnych stron Dolnego Śląska. - Zaszczytem dla naszej gminy jest gościć tak wspaniałych ludzi krzewiących kulturę ludową - mówiła.

W uroczystości udział wzięli - wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk, który złożył serdeczne życzenia noworoczne i podziękował za kultywowanie tak pięknej tradycji, a także sekretarz gminy Andrzej Bielski, ksiądz Marek Jodko - proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Piekarach, wiceprzewodniczący Rady Gminy Udanin Bolesław Stachurski wraz z radnymi, sołtysi, przedstawiciele OSP i instytucji kultury oraz mieszkańcy gminy.

Podczas tegorocznego koncertu zaprezntowali się: solista - Marcin Malinowski, zespoły ludowe: „Cicha Woda” z Udanina, „Radośni” z Wróblowic, „Woliborzanki” z Woliborza, ,,Szymanowianie” z Wiszni Małej, „Olszaniacy” z Olszan, „Podolanie” z Czerwonej Wody, „Kulinianie” z Kulina, „Demolo” z Wrocławia, zespół folklorystyczny Izerskie Bogdanki oraz zespół śpiewaczy „Uciecho-wianki” z Uciechowa.

Uczestnicy przeglądu otrzymali puchary ufundowane przez wójta gminy Udanin, a po występach, w Orszaku Trzech Króli przeszli do świetlicy wiejskiej w Udaninie, gdzie zostali zaproszeni na ciepły poczęstunek przygotowany przez członkinie zespołu „Cicha Woda”.

Warto nadmienić, że podczas przeglądu wyróżniono również pana Jerzego Kulkę pucharem i specjalnymi podziękowaniami za krzewienie kultury ludowej.

(gu) / fot. kb

Podziękowania

Grażyna Teleszko - kierownik zespołu ludowego „Cicha Woda” w Udaninie składa serdeczne podziękowania za wszelkie dobro i pomoc wyświadczoną podczas organizacji i przeprowadzenia VIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Udaninie, a w szczególności: członkiniom zespołu „Cicha Woda”, Wójtowi Gminy Udanin Panu Wojciechowi Płaziukowi, Ks. Markowi Jodko Proboszczowi Parafii św. Jana Chrzciciela w Piekarach, Panu Michałowi Fedorczakowi, Państwu Halinie i Bogdanowi Mikła, Radnemu Rady Gminy Udanin Panu Krzysztofowi Urbańczykowi, Panu Mieczysławowi Krukowi, Radnej Pani Monice Piechowicz, Sołtysowi wsi Lusina Pani Lidii Fleszar, Radzie Sołeckiej z Pichorowic i Udanina oraz OSP Udanin. Szczególne podziękowania dla mieszkanek Udanina: Małgorzaty Kwiatek, Małgorzaty Jurek, Moniki Perec i Aliny Sekuły za obsługę kulinarną oraz Bożenie Osińskiej i Beacie Stradowskiej, a także Łukaszowi Skrzypiec za pomoc.

 

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

Do Lusiny pani katechetka zaprosiła dzieci, były korony, gwiazdy i cukierki. Takie pieknę kolędowanie, dzieci zachwycone.

This comment was minimized by the moderator on the site

W kościele ręce składa, a na koleżanki donosi. Jena w szpitalu wylądowała za kłamstwa i pomówienia. Obłuda

This comment was minimized by the moderator on the site

Ciekawe za czyje nakarmiła tych ludzi z Zespołu? Bo nie za swoje. Ciekawe czy wystapi za darmo z koncertem na dzień babci i dziadka w Udaninie. Nigdy. Wtedy kasy żąda

This comment was minimized by the moderator on the site

O tak, masz zupełnie racje. Brawa dla Halinki i całej ekipy.

This comment was minimized by the moderator on the site

Świetnie, że w przyszłą niedzielę spotkanie kolędowe dla starszych. Super Halinko, że to organizujesz. Spotkamy się, pośpiewamy i zjemy zawsze coś pysznego. To jest wspaniałe spotkanie dla nas, mieszkańców Parafii Piekary. Już nie mogę się doczekać. Czekamy na nie Cały rok. Oby tak dalej. A nie przegląd dla obcych. Oj Grażyna może się od Ciebie uczyć.

This comment was minimized by the moderator on the site

Dramat ten przegląd. Grażyna się pobawiła, kwiaty zgarnęła…. Już czas na emeryturę.

This comment was minimized by the moderator on the site

I tak Grażyna zorganizowała przegląd. Od siebie nic. W kościele pustki, oprócz występujących zespołów, a później zabawa na świetlicy. Jest co chwalić. Wstyd.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Poza tym ci ludzie co porównują palenie zielska do brania prochów powinni się doedukować. Bo to zupe...
Beka. Takich ludzi trzeba kablować? Widać że komunizm nadal tkwi w mozgach niektórych ludzi. Gdyby t...
Człowieku tu się z ciebie ludzie śmieją. Jesteś pośmiewiskiem okolicy. Jakby policja miała materiał ...
Od marychy też dostaje się *******ca...Wszystko tylko kwestią czasu...Wiem coś na ten temat......

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…