niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

W GOPS w Udaninie stanęła Lodówka Społeczna!

W GOPS w Udaninie stanęła Lodówka Społeczna!

Pt, 09.10.2020 16:20

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Udaninie, w porozumieniu z Fundacją Weź pomóż z Wrocławia, w ramach kampanii społecznej umieścił w swojej siedzibie Lodówkę Społeczną tzw. jadłodzielnię.Idea akcji jest prosta, jeżeli zostało Państwu świeże, dobre do spożycia jedzenie wystarczy je dobrze zapakować i opisać (nazwa potrawy z datą jej przygotowania i dostarczyć do lodówki).

Ze Społecznej Lodówki mogą korzystać wszyscy seniorzy, osoby niezamożne, osoby które są w danej chwili głodne. Chodzi o dzielenie się nadwyżką zdatnego do spożycia jedzenia, które w innych okolicznościach trafiłoby do kosza.

Są wśród nas ludzie, dla których kupno jedzenia, ubrania lub lekarstw stanowi problem i muszą wybrać między którąś z tych podstawowych dla życia potrzeb. Mieszkają obok nas seniorzy, których niskie emerytury zmuszają do takich wyborów, niektórych z nich mijamy codziennie na swojej drodze nie rozpoznając w nich ludzi potrzebujących pomocy, często wstydzą się o nią poprosić.

Apelujemy do mieszkańców Gminy Udanin o wsparcie naszej inicjatywy
i dzielenie się posiłkiem. Jest to nasza wspólna sprawa.

Masz za dużo jedzenia?

Włóż je do lodówki.

Potrzebujesz jedzenia?

Wyciągnij je z lodówki.

Z Lodówki Społecznej można korzystać
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00.

Gmina Udanin / fot. ug
powrót na górę
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Proszę, przestań komentować ? 2 minut temu
 • Ho Ho powiedział(a) Więcej
  Bardzo mnie to boli , że ten amator Woytek pisze o historii Środy Ślaskiej i Polski. A historycy z... 2 godziny temu.
 • Mordo powiedział(a) Więcej
  Ależ bardzo wyraźnie mówi Pan, który z nich według Pana ma rację. Przykre, że w tych czasach obywatele... 3 godziny temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Mimo to sugerujesz, że "maseczka bez filtra noszona dłużej niż 1 godzinę szkodzi",  mówisz też "po co... 3 godziny temu.
 • Grzegorz powiedział(a) Więcej
  Dokładnie dwóch dr opiera swoje wypowiedzi na podstawie badań naukowych i ja nie wypowiadam się który ma... 3 godziny temu.
 • Visła powiedział(a) Więcej
  Do.-  tak jest. Tylko,  że Polskich bohaterów  - Patriotów należy Czcić i Szanować.    A ... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Udanin

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …