poniedziałek 27.03.2023

Imieniny: Lidii Ernesta

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Udanin sobota, 26 marzec 2022 11:49


Wójt Gminy Udanin członkiem Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego LSSE

SkomentujWczoraj w składzie Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. powitano nowych członków.


Fot. LSSE Fot. LSSE


- Piątkowe obrady były pełne merytorycznych rozmów, również na temat obecnej sytuacji na świecie, która oddziałuje na lokalne kwestie społeczno-gospodarcze - czytamy w informacji opublikowanej przez LSSE.

RROG została powołana pod koniec listopada 2021 r., jako organ wspierający rozwój przedsiębiorczości w regionie. Obecnie liczy 28 członków. W ostatnim czasie do jej składu dołączyli:

  przedstawiciele przedsiębiorców

- Beata Staszków, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź,

- Piotr Karwan, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź,

- Kamil Orzeł, dyrektor Departamentu Regulacji KGHM Polska Miedź S.A.

  przedstawiciele samorządów:

- Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic,

- Michał Frąckowiak, p.o. wójta Gminy Niechlów,

- Bartłomiej Zimny, wójt Gminy Głogów,

- Łukasz Horbatowski, wójt Gminy Kotla,

- Wojciech Płaziuk, wójt Gminy Udanin.

-
Dziękuję bardzo za wybór i zaufanie. Jestem pewien, że wspólna praca w radzie przyczyni się do szybszego rozwoju Gminy Udanin - podkreśla wójt Płaziuk.

Podczas spotkania „Wizję gospodarki przyszłości” przedstawił prof. Piotr Wrzecioniarz, profesor Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego, członek Instytutu Strategii Gospodarczych i Geopolitycznych. W piątkowych obradach udział wzięli m.in. Ireneusz Zyska - wiceminister klimatu i środowiska, poseł na Sejm RP, Cezary Przybylski - marszałek województwa dolnośląskiego, Przemysław Bożek - prezes LSSE i Ryszard Wawryniewicz - wiceprezes LSSE.

– Chcielibyśmy, aby efektem naszych prac i obrad była nie tylko lepsza współpraca oraz integracja przedstawicieli szeroko rozumianego otoczenia biznesowo-samorządowego LSSE, ale przede wszystkim, by w tak interdyscyplinarnym gremium udało się zarysować wizję przyszłości regionu, a nawet, by pokusić się o opracowanie jednolitej, zintegrowanej Strategii Rozwoju dla całego obszaru LSSE – mówi Adam Babuśka - starosta legnicki, przewodniczący Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

(rol/mpr)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
UDANIN pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

stihl

przyjeciapozegnalne postfb