piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Udanin piątek, 18 czerwiec 2021 19:11


Wójt Wojciech Płaziuk: Nie słowa się liczą, lecz czyny
200 tys. zł. pozyskała Gmina Udanin z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dotacja zostanie przeznaczona na przebudowę dróg i oświetlenia ulicznego.

Fot. Gmina Udanin Fot. Gmina Udanin


Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wyodrębnił środki w wysokości ponad 39 mln złotych z przeznaczeniem dla gmin, w których w przeszłości funkcjonowały państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (PGR-y). - W tym rozdaniu uzyskaliśmy 200 tys. złotych na rozbudowę oświetlenia i poprawę bezpieczeństwa, które jest dla nas jednym z priorytetów. Nasza Gmina praktycznie od początku kadencji bierze udział we wszystkich programach i konkursach pozyskując wiele środków zewnętrznych. Jest to efekt bardzo dobrej polityki finansowej Gminy Udanin, która poprzez restrukturyzację i wprowadzony program oszczędnościowy przygotowała wiele projektów - wyjaśnia wójt Wojciech Płaziuk i dodaje, że Gmina jest przygotowana do kolejnych konkursów i programów, które będą ogłaszane. - Mamy przygotowaną koncepcję i skrupulatnie pracujemy nad realizacją naszego programu wyborczego. To ciężka praca, ale bardzo satysfakcjonująca, ponieważ przynosi wymierne korzyści dla mieszkańców.  

Korzystając z okazji wójt podziękował pracownikom Urzędu Gminy i radnym za wspólne działania na rzecz Gminy. - Nie słowa się liczą, lecz czyny, dlatego bardzo się cieszę, że w przeciągu dwóch lat udało nam się zmniejszyć zadłużenie względem budżetu prawie 50% w roku 2018 do 31% teraz. To daje nam nowe możliwości, a to wszystko po to, aby nam wszystkim lepiej żyło się w naszej małej ojczyźnie - podsumowuje wójt.

OLO

 • hahah powiedział(a) Więcej
  oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 44 minut temu
 • hehehe powiedział(a) Więcej
  Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 59 minut temu.
 • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
  Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... godzinę temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…