sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Udanin czwartek, 29 czerwiec 2023 11:51


Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Gminy Udanin jednogłośnie przyjęte przez radnych

SkomentujW czwartek 29 czerwca br. odbyła się jedna z najważniejszych w ciągu roku obrad Rady Gminy Udanin – sesja absolutoryjna. Najistotniejszym punktem obrad LXX zwyczajnej sesji Rady Gminy Udanin było podjęcie uchwał w sprawie udzielenia wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Udanin - jako wyraz pozytywnej oceny realizacji budżetu gminy za rok 2022. Pozytywną opinię w sprawie udzielenia absolutorium wydała wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu oraz Komisja Rewizyjna Rady Gminy Udanin.


Fot. Gmina Udanin Fot. Gmina Udanin


Burzliwe wydarzenia międzynarodowe ostatniego roku, których skutki odczuwamy wszyscy - między innymi w postaci rosnącej inflacji, dowodzą, jak ważną rzeczą w naszym życiu jest stabilność. Stabilność na poziomie gminy to przede wszystkim zachowanie stabilności finansowej przy jednoczesnym zwiększaniu budżetu na inwestycje i zadania.

Tą drogą konsekwentnie i wytrwale podążamy realizując największy w historii naszej gminy program inwestycji.

Rok 2022 był dla nas wszystkich rokiem trudnym, ale dla Gminy Udanin pod wieloma względami był rokiem bardzo dobrym. Zrealizowaliśmy zaplanowany i kilkukrotnie w ciągu roku zmieniany budżet. Był to dla nas okres wytężonej pracy na rzecz mieszkańców.

Miniony rok był rekordowy pod względem pozyskanych dotacji jak i inwestycji - zarówno tych zrealizowanych, jak i tych rozpoczętych, a planowanych do zakończenia w tym roku. Dzięki dofinansowaniom z różnych źródeł (jest ich naprawdę bardzo dużo), wydatki majątkowe były na poziomie ponad 22 mln. Dzięki współpracy z samorządem powiatowym przy współudziale gminy w części kosztów, realizowane są także kolejne inwestycje na drogach powiatowych.

Wiele zmian zachodzi w naszym otoczeniu. W zrównoważony sposób rozwija się m.in. infrastruktura drogowa, kanalizacja wodociągi i oświetlenie co ma znaczący wpływ na podniesienie bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Budowane są nowe obiekty użyteczności publicznej.

Działania mające na celu rozwój naszej gminy prowadzone są intensywnie od 2019 roku i nie zwalniają tempa. Gmina Udanin to nie tylko rekordowe inwestycje, ale też liczne wydarzenia kulturalne i sportowe. Oczywiście największym wydarzeniem roku były Dożynki Wojewódzkie.

W 2022 roku mieszkańcy Gminy Udanin po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca. Odpowiedzieli bardzo szybko na apel o wsparcie dla Ukrainy. Nie trzeba było długo czekać. Od razu odbyła się organizacja zbiórki przedmiotów i rzeczy najpilniej potrzebnych ludziom uciekającym z kraju ogarniętego wojną. Nie zabrakło wśród nas również tych, którzy przyjęli obywateli Ukrainy pod swój dach. Wspominam o tym, by podkreślić, że nawet w najtrudniejszych chwilach jest w nas nadzieja i siła, by przezwyciężać trudności.

Dziękuję za współpracę i wsparcie Radym Gminy Udanin, pracownikom Urzędu i instytucji podległych oraz współpracujących z gminą, dziękuję sołtysom, mieszkańcom naszej pięknej Gminy. Swoje Podziękowania kieruje w stronę administracji rządowej, parlamentarzystów oraz administracji samorządowej na czele z Zarządem Województwa. Nie sposób Wszystkich Państwa wymienić w tych podziękowaniach tak jak i nie sposób wymienić wszystkich przedsięwzięć realizowanych przez Gminę Udanin.

Rok 2022 był rekordowy pod wieloma względami. Obecny rok to kolejne wyzwania i kolejne szczyty, które jestem pewien, że razem wspólnie zdobędziemy.

Wójt Gminy Udanin
Wojciech Płaziuk
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

baner

Nie przegap tych artykułów.