niedziela 21.04.2024

Imieniny: Bartosza Feliksa

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Udanin sobota, 10 marzec 2018 10:15


Wypadek, reanimacja... - sceny jak z horroru

Skomentuj"Korytarz życia – Włącz myślenie", jest to akcja o zasięgu ogólnopolskim przeprowadzana przez strażaków ochotników z Ujazdu Górnego i Czernej (powiat bolesławiecki). Strażacy walczą o każdą sekundę podczas dojazdu do miejsca zdarzenia. 

Realny problem, który został zauważony, stwarza duże niebezpieczeństwo dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. W ramach projektu jednostki OSP z Ujazdu Górnego i Czernej edukują kierowców w Internecie umieszczając stosowne filmy, grafiki i opisy, aby uświadomić wszystkich uczestników ruchu, dlaczego tak ważny jest korytarz życia.

- Kręcimy spot informacyjny, który będzie naszym flagowym materiałem przy realizacji naszej akcji społecznej „Korytarz życia – Włącz myślenie”. Większość z nas jest wzrokowcami, którzy zapamiętują obrazy czy filmy i tym materiałem chcemy wpłynąć na wyobraźnię, aby kierowcy zrozumieli, że jak nie ustąpią miejsca jadącym służbą ratunkowym, ktoś może stracić zdrowie, a nawet życie – mówi Sekretarz OSP Ujazd Górny Wojciech Sukta.

W piątkowe popołudnie (2 marca) w Ujeździe Górnym miały miejsce sceny jak z horroru, wypadek drogowy, reanimacja poszkodowanego, który w efekcie utrudnionego dojazdu, niestety, nie przeżył.

- W tak silnej grupie, jak jesteśmy teraz Ochotnicy z Czernej i Ujazdu Górnego, Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Policja, GDDKiA i PZMOT możemy osiągnąć jeszcze więcej podczas walki z tym ogromnym problemem komunikacyjnym. Wszystkie służby ratunkowe, porządkowe i instytucje bezpośrednio związane z ruchem drogowym złączyły siły i mamy nadzieję, że już niedługo wyeliminujemy ten problem z naszych dróg – mówi Prezes OSP Czerna Jarosław Śliwa.

W realizacji spotu informacyjnego pomaga strażakom profesjonalne studio filmowe z Wrocławia CITYMIND, a samą premierę już gotowego filmu planuje się najprawdopodobniej na 19.03.2018 r., na konferencji prasowej we Wrocławiu.

(ws)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

Nie przegap tych artykułów.