piątek 19.04.2024

Imieniny: Czesława Agnieszki

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Udanin poniedziałek, 12 czerwiec 2023 20:35


XIV Koncert Piosenki Patriotyczno-Religijnej w Udaninie z ogromnym sukcesem

SkomentujKościół św. Urszuli od ok. 800 lat zachwyca swym pięknem i majestatem. W minioną niedzielę 11 czerwca można było dostrzec w nim klimatyczne dekoracje, cudownie brzmiące dźwięki, a przede wszystkim ludzi. We wnętrzu zagościła radość, wzruszenie, magia chwili - po prostu - życie.


Fot. Gmina Udanin [FB] Fot. Gmina Udanin [FB]


Prowadząca - Agnieszka Pichowicz przypomniała historyczne aspekty dotyczące zabytku, podkreśliła rangę wydarzenia oraz wspomniała o promocji lokalnego patriotyzmu, a także talentów wokalnych. Otwarcia XIV Koncertu Piosenki Patriotyczno – Religijnej w Udaninie dokonał Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk.

Na scenie swój wokal zaprezentowały zespoły oraz soliści, a wystąpili:
- Zespół „Imaginacja”,
- Laureaci XV Gminnego Konkursu Piosenki Patriotyczno – Religijnej organizowanego przez Szkołę Podstawową w Udaninie,
- Marcin Malinowski,
- Zespół Ludowy „Cicha Woda”,
- Zbigniew Ciesielski,
- Zespół „Ślad”.

Wójt Gminy Udanin wraz z Dyrektor Szkoły Podstawowej w Udaninie Panią Joanną Dumicz wręczyli wszystkim przedszkolakom i uczniom biorącym udział w szkolnym Festiwalu, który odbył się 30 maja br. pamiątkowe dyplomy z Wyróżnieniem oraz bony podarunkowe. Następnie Jury Festiwalowe w składzie: Iwona Kuśnierz, Kacper Birula i Rafał Oryńczak – po burzliwych obradach przedstawiło zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Przedszkole i Klasa „0”:
I miejsce: Grupa przedszkolna „Pszczółki” opiekunki: Patrycja Wójciak i Ewa Stanisławczyk
II miejsce ex aequo: Patrycja Malinowska i Franciszek Tłusty

Klasa I-III:
I miejsce: Zofia Olkiewicz
II miejsce ex aequo: Antonina Olkiewicz i Maciej Łabędzki
III miejsce ex aequo: Julia Iwanicka Stolarczyk i Aleksander Radzik

Klasa IV-VI:
I miejsce – Hanna Pichowicz
II miejsce – Natalia Gorczanin

Klasa VI-VII:
I miejsce – Gabriel Stachurski
II miejsce – Zofia Róg

Dzięki współpracy Gminy Udanin i Szkoły Podstawowej w Udaninie udało się pozyskać wspaniałe nagrody dla laureatów. Dzieci otrzymały m.in. bony podarunkowe, vouchery do kina, na kręgle i basen. W ramach przyznanej darowizny przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK” dwunastu finalistów otrzymało vouchery na udział w grupowych zajęciach wokalnych poprowadzonych przez Akademię Rozwoju Talentów, natomiast miejsca pierwsze w kategoriach kl. I-VIII otrzymały voucher na nagranie utworu muzycznego w wersji audio-wideo. Podsumowując XV edycję festiwalu szkolnego nie mogło obyć się bez podziękowań dla pomysłodawczyni i realizatorki kolejnych edycji – Pani Violetty Leńskiej, która otrzymała z rąk Wójta bukiet kwiatów i podziękowanie. Podczas koncertu na ręce Prezesa OSP KSRG Udanin Pana Tadeusza Brzozowskiego zostały złożone podziękowania i upominek za zabezpieczenie i pokaz sprzętu strażackiego.

Niedzielne wydarzenie nie zamknęło się tylko w chłodnych murach kościelnych, teren przy obiekcie został dobrze zagospodarowany. Przybyli mieszkańcy okolicznych miejscowości mogli skorzystać z darmowego poczęstunku, zakupić produkty rękodzielnicze lub pyszne, domowe ciasto, wziąć udział w pokazie OSP KSRG Udanin, a także przygotować swoje własne gliniane naczynie. Od wielu lat pokaz garncarstwa zapewnia niezmiennie Pan Ryszard Arkuszyński – Garncarstwo Artystyczne.

Kościelne wnętrze zachwyca samo w sobie, ale w połączeniu z dekoracjami przygotowanymi przez firmę „Cuda Wianki” i obrazami udostępnionymi przez lokalnego artystę Zbigniewa Ciesielskiego w ramach wernisażu „Czas zatrzymany” nabrało wyrazu i klimatu. Oświetlenie, nagłośnienie i szeroko rozumiane zaplecze muzyczne to zasługa Marcina Malinowskiego z Zespołem „Na czasie”.

Podczas koncertu przeprowadzona została akcja charytatywna loteria fantowa „Wózek dla Piotra” organizowana przez nauczycieli i uczniów SP Udanin, dzięki hojności mieszkańców na ten cel zebrano ponad 2 500,00 zł.

Gmina Udanin

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

glory

taxi stas

handlo

Nie przegap tych artykułów.