czwartek 29.10.2020

Imieniny: Euzebii Wioletty

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Zagrają dla Oliwierka! Przyłączycie się?

Zagrają dla Oliwierka! Przyłączycie się?

25.08. 2020

Oliwier Kwiatkowski to kilkunastomiesięczny mieszkaniec naszego powiatu. Urodził się 26.04.2019 r. jako zdrowy chłopiec. - Po czasie zaczęły uciekać mu oczka (podejrzenie zeza). Kolejne badania wykazały odklejanie się siatkówki, a następnie 02.10.2019 r. pojawiła się ostateczna diagnoza - siatkówczak oka lewego. Od razu rozpoczęliśmy leczenie, chemioterapię - mówi mama chłopca.

- Badania, po dwóch turach leczenia, wykazały dezaktywację guza. Niestety, pandemia ograniczyła dostęp specjalistów. W czerwcu okazało się, że na lewym oczku jest wznowa, a w sierpniu 2020 r. kolejna diagnoza potwierdziła guza prawego oka. Po wznowie rozpoczęliśmy kolejną chemioterapię, a na prawe oczko krioterapię. Jestem z synkiem całą dobę, co uniemożliwia mi powrót do pracy. Mąż pracuje przy układaniu kostki brukowej, na stawce najniższej krajowej. Mamy w sumie pięcioro dzieci. Oliwierek jest najmłodszy, reszta dzieci jest w wieku szkolnym. Synek leczony jest w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka. Każdy wyjazd jest dla nas dużym obciążeniem finansowym jak i logistycznym - wyjaśnia zrozpaczona mama.

- Ciężko jest prosić o pomoc, ale jesteśmy już w takiej sytuacji, że nie dajemy rady sami. Jest to początek drogi walki o życie naszego synka, a dopuszczamy również możliwość leczenia za granicą. Prosimy o pomoc finansową niezbędną w leczeniu Oliwiera, dojazdy, koszty noclegów. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc - podkreślają rodzice.

Jeśli zechcecie wspomóc leczenie chłopca, możecie to zrobić za pośrednictwem strony fundacji, jak też poprzez Licytacje dla Oliwierka Kwiatkowskiego, lub wziąć udział w wydarzeniu „Gramy dla Oliwiera”, które odbędzie się 6 września 2020 r. na boisku w Ujeździe Górnym w gminie Udanin.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00 meczem 3 kolejki B klasy, który rozegra KS Gama Ujazd Górny z Ikarem Miłogostowice. Na murawę zawodników wyprowadzą dzieci z KS Skarby Środa Śl. Prócz tego przygotowano wiele darmowych atrakcji - dmuchańce, przejażdżki kucykiem, fotobudkę, pokaz motocykli oraz wozów strażackich...

Jednak najważniejsze w tym dniu będą licytacje. Na rzecz Oliwierka będzie możliwość wylicytowania m.in. koszulek klubów Śląsk Wrocław i Miedź Legnica z podpisami piłkarzy, oryginalnej bluzy reprezentacji Polski w piłce nożnej, koszulki Mameda Chalidowa z jego podpisem, płyt Dody oraz zespołów Ira, Dżem i wielu innych z podpisami artystów.

Zaplanowano również loterię fantową pn. „Każdy los wygrywa

Wspólnie pokażmy Nasze Wielkie Serca!

(kb)

20200825 092840

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

"Samorządy masowo tną wydatki i wprowadzają drastyczne programy oszczędnościowe. Gdyby tego nie robiły, ich długi urosłyby do gigantycznych rozmiarów".Co na to nasz Pan Wójt i Radni,Wyborcy chcieliby wiedzieć.

This comment was minimized by the moderator on the site

My też tniemy wydatki realizując przy tym nasze plany i zamierzenia! A to akurat szczytny cel...

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

wieś tańczy wieś śpiewa i te kciuki, żenada
Coś ty narobił Jarku. Zniszczyłeś reputację burmistrza i swoją karierę radnego
Popieram popieram jestem za
Arek na Burmistrza jesteś facetem z ikrą masz haryzmę i my cię widzimy na stanowisku Burmistrza,pami...

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.