sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Udanin poniedziałek, 26 czerwiec 2023 10:24


Zawody sportowo-pożarnicze Gminy Udanin rozstrzygnięte!

SkomentujW sobotę 24 czerwca na boisku sportowym w Ujeździe Górnym odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach udział wzięli druhowie i druhny z siedmiu jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Udanin: OSP KSRG Ujazd Górny, OSP Ujazd Dolny, OSP Jarosław, OSP KSRG Pichorowice, OSP Gościsław, OSP KSRG Udanin i OSP Lusina.


Fot. www.roland-gazeta.pl Fot. www.roland-gazeta.pl


Strażacy rywalizowali w następujących grupach wiekowych z podziałem na płeć:
• męskie drużyny pożarnicze,
• kobiece drużyny pożarnicze,
• chłopcy 12-15 lat,
• dziewczyny 12-15 lat,
• florki.

W grupie męskich drużyn pożarniczych wystartowało dziewięć zespołów. Druhowie z Ujazdu Dolnego i Pichorowic w przypływie euforii postanowili wystawić po dwie męskie drużyny. W grupie "kobiece drużyny pożarnicze" hartem ducha i pewnością siebie zaszczycił nas zespół z Ujazdu Dolnego.

O laur zwycięstwa w grupie chłopcy 12-15 lat rywalizowały zespoły z Ujazdu Dolnego, Ujazdu Górnego, Pichorowic i Gościsława. W grupie dziewczyny 12-15 lat konkurował zespół z Ujazdu Dolnego i zespół z Pichorowic. Należy pogratulować zapału i ogromnych chęci do współzawodnictwa druhom z jednostek OSP w Ujeździe Dolnym i w Pichorowicach za to, że wystawiły najwięcej reprezentacji. W grupie florków wszystkie jednostki OSP wystawiły mocną reprezentację.

Zawody rozpoczęły się po godzinie 11:00 od przywitania zgromadzonych na boisku sportowym w Ujeździe Górnym. Głos zabrali Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polski Pan Bogdan Wilczak i Wójt Gminy Udanin Pan Wojciech Płaziuk. Zmagania trwały prawie trzy godziny. Druhowie rywalizowali w ramach ćwiczeń bojowych i sztafety pożarniczej.

Na zakończenie Wójt Gminy Udanin, Prezes ZOG ZOSP RP w Udaninie oraz Komendant KP PSP w Środzie Śląskiej Pan st. bryg. mgr inż. Marek Wawrejko pogratulowali biorącym udział w zawodach. Zwieńczeniem zmagań było wspólne wręczenie przez Wójta Gminy Udanin, Komendanta KP PSP w Środzie Śląskiej i Prezesa ZOG ZOSP RP w Udaninie pucharów, medali i dyplomów.

Podziękowania należą się gospodarzom tegorocznych zawodów na czele z Komendantem Gminnym Związku OSP RP w Udaninie Panem Lesławem Wasylów, druhom z jednostek OSP w Ujedzie Górnym i Ujeździe Dolnym za dopełnienie wszelkich formalności organizacyjnych oraz przygotowanie placu ćwiczeń i zaplecza gastronomicznego do przeprowadzenia zmagań sportowo-pożarniczych. Dziękujemy również przedstawicielom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej na czele z Komendantem KP PSP, którzy pełnili funkcję sędziowskie. Sędzia główny Pan mł. bryg. Krzysztof Kuźniar po odczytaniu protokołu z zawodów potwierdził uzyskane przez zespoły wyniki.

Klasyfikacja medalowa prezentuje się następująco:
1) MĘSKIE DRUŻYNY POŻARNICZE:
1. OSP KSRG UDANIN
2. OSP LUSINA
3. OSP KSRG UJAZD GÓRNY
4. OSP JAROSŁAW
5. OSP KSRG PICHOROWICE „1”
6. OSP UJAZD DOLNY „GALICJA”
7. OSP UJAZD DOLNY
8. OSP GOŚCISŁAW
9. OSP KSRG PICHOROWICE „2”

2) KOBIECE DRUŻYNY POŻARNICZE:
1. OSP UJAZD DOLNY

3) CHŁOPCY 12-15 LAT:
1. OSP UJAZD DOLNY
2. OSP KSRG UJAZD GÓRNY
3. OSP GOŚCISŁAW
4. OSP KSRG PICHOROWICE

4) DZIEWCZYNY 12-15 LAT:
1. OSP UJAZD DOLNY
2. OSP KSRG PICHOROWICE

5) FLORKI:
W grupie Florków wszystkie zespoły otrzymały dyplom za udział. Ponadto dzieci biorące udział w ćwiczeniach otrzymały złoty medal.

Gratulujemy osiągniętych wyników. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Gmina Udanin
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

taxi stas

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.