sobota, 05 październik 2019 20:40

Złote Jubileusze małżeństw w Gminie Udanin

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stworzenie długotrwałego i udanego związku małżeńskiego nie jest łatwe. Słyszy to każda młoda para, która decyduje się na ślub. Jednak istnieje wiele związków, które pokazują, że można przeżyć ze sobą wiele lat i z każdym rokiem kochać się jeszcze bardziej.

Właśnie dlatego złote gody, czyli 50. rocznica ślubu, to bardzo ważny i wzruszający moment dla całej rodziny, która świętuje wraz z parą małżonków.

Dziś w świetlicy w Udaninie zostały wręczone jubilatom Medale nadawane w uznaniu za długoletnią trwałość małżeństwa, która ma szczególną wartość nie tylko dla Waszych rodzin, lokalnej społeczności ale też dla całego narodu.

Złoty jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodzą w tym roku Państwo, którzy zawarli małżeństwo w 1969 roku. W tym roku w Gminie Udanin aż 10 par świętowało Złoty Jubileusz:
Państwo Janina i Stanisław Dyksińscy
Państwo Stefania i Stanisław Dębiccy
Państwo Stanisława i Marian Stolarscy
Państwo Czesława i Stanisław Zaczyk
Państwo Janina i Michał Żołnierczyk
Państwo Teresa i Roman Furmaniuk
Państwo Krystyna i Ryszard Mielcarek
Państwo Krystyna i Józef Maciołek
Państwo Stanisława i Czesław Pupka
Państwo Ewa i Władysław Jaxa-Rożen

Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał odznaczenia jubilatów medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a Wiceprzewodniczący Rady Gminy Udanin Bolesław Stachurski wręczył jubileuszowe dyplomy. Pary zostały obdarowane bukietami kwiatów oraz słodkim upominkiem.
Piosenkę - niespodziankę dla małżonków przygotowała Hania Pichowicz należąca do Zespołu Ludowego „Cicha Woda”. Wspaniałą oprawę muzyczną przygotował Zespół „Cicha Woda” pod przewodnictwem Pani Grażyny Teleszko. Również wyjątkowe dekoracje zostały tworzone pod czujnym okiem Pani Grażyny, za co serdecznie dziękujemy. Wielkie podziękowania Wójt kieruje do Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Udaninie Jana Podedwornego, za zorganizowanie jubileuszu.

Wszystkim dostojnym Jubilatom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz miłości na kolejne lata wspólnego życia.

Gmina Udanin / fot. gz

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację