poniedziałek 25.09.2023

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Wpadł z podrobionym prawem jazdy, bo przekroczył dozwoloną prędkość

SkomentujPolicjanci ruchu drogowego średzkiej komendy zatrzymali do kontroli 27-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego, który na drodze krajowej nr 94 przekroczył dopuszczalną prędkość. Jak się chwilę później okazało, to nie był jedyny problem kierowcy tego dnia. Podczas interwencji okazał policjantom fałszywe prawo jazdy. Tłumaczył się, że dokument uzyskał po odbyciu szybkiego kursu prawa jazdy, a ofertę znalazł na portalu Facebook. Teraz, za popełnione przestępstwo, może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


Policjanci ogniwa ruchu drogowego średzkiej jednostki na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych drogi krajowej nr 94, zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego volkswagena. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 25 km/h.

Okazało się, że popełnione wykroczenie to najmniejsze zmartwienie siedzącego za kierownicą mężczyzny. Podczas wykonywanych czynności 27-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, okazał prawo jazdy, które wzbudziło podejrzenie policjantów. Dokument był nieczytelny, a w policyjnej bazie również nie było żadnych informacji o posiadanych uprawnieniach do kierowania. 

Mężczyzna na pytania funkcjonariuszy dotyczące okazanego prawa jazdy oznajmił, że wiosną bieżącego roku będąc w delegacji w województwie mazowieckim postanowił odbyć szybki kurs prawa jazdy, ponieważ na portal Facebook znalazł korzystną ofertę szkoły nauki jazdy. 27-latek twierdził, że odbył kurs w ciągu jednego miesiąca, zakończone pozytywnie zdanym praktycznym egzaminem, jednakże nie był w stanie przypomnieć sobie adresu i nazwy tej szkoły. 

27-latek za swoje postępowanie odpowiedział przed sądem. Za popełnione przestępstwo wymierzona została mu kara pozbawienia wolności w zawieszeniu, a dodatkowo został obciążony wszelkimi kosztami postępowania na rzecz Skarbu Państwa. 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji
w Środzie Śląskiej
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

taxi stas

Nie przegap tych artykułów.