wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Zatrzymany na gorącym uczynku włamania do punktu aptecznego
Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który został zatrzymany przez średzkich funkcjonariuszy policji na gorącym uczynku włamania do punktu aptecznego i kradzieży tabletek oraz pieniędzy. W toku postępowania udowodniono mu jeszcze sześć kolejnych czynów.


W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że sprawcą włamania do punktu aptecznego na terenie jednej z gmin i kradzieży tabletek oraz 30 złotych może być 49-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Policjanci zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń ujawnili pieczątki z punktów aptecznych, a w samochodzie takie same tabletki, jakie skradziono.

Mężczyzna przyznał się do włamania i kradzieży, zmieniał jednak wielokrotnie wersje zdarzeń. Trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy udowodnili zatrzymanemu łącznie siedem przestępstw, których dopuścił się w okresie od stycznia do maja bieżącego roku. Sprawca za każdym razem włamywał się do tego samego punktu aptecznego, skąd kradł pieniądze oraz leki. Suma strat, jaką spowodował, to ponad 2.500 złotych.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Pacholku Brukseli zobacz jak wygląda gospodarka Niemiec a jak Polski. Wszystkie zakłady na strefie są praktycznie Niemieckie. Niemcy to bogaty kraj... godzinę temu.
 • Lolo powiedział(a) Więcej
  Policji tą krajowa mapa jest potrzebna jak pani lekkich obyczajów majtki. Policja jak się domyślam ma co robić. 2 godziny temu.
 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz.
  3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…