list | artykuł | zdjęcia


Zatrzymany na gorącym uczynku włamania do punktu aptecznego


Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który został zatrzymany przez średzkich funkcjonariuszy policji na gorącym uczynku włamania do punktu aptecznego i kradzieży tabletek oraz pieniędzy. W toku postępowania udowodniono mu jeszcze sześć kolejnych czynów.






1 Comment

W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że sprawcą włamania do punktu aptecznego na terenie jednej z gmin i kradzieży tabletek oraz 30 złotych może być 49-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Policjanci zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń ujawnili pieczątki z punktów aptecznych, a w samochodzie takie same tabletki, jakie skradziono.

Mężczyzna przyznał się do włamania i kradzieży, zmieniał jednak wielokrotnie wersje zdarzeń. Trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy udowodnili zatrzymanemu łącznie siedem przestępstw, których dopuścił się w okresie od stycznia do maja bieżącego roku. Sprawca za każdym razem włamywał się do tego samego punktu aptecznego, skąd kradł pieniądze oraz leki. Suma strat, jaką spowodował, to ponad 2.500 złotych.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP w Środzie Śląskiej


Google News Logo

Obserwuj nas w Google News!

Dodaj nas do ulubionych źródeł.


 

Artykuły w kategorii:


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Reklamuj się tu - u siebie. Jak sąsiedzi.