poniedziałek 03.10.2022

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Zginął 63-letni mężczyzna. Policja apeluje – podróżujmy bez pośpiechu i ostrożnie!25 marca około godziny 15.00 na średzkim odcinku autostrady A4 zginął 63-letni mężczyzna. Był pasażerem pojazdu osobowego marki Ford, który jak wstępnie ustalono, najechał na tył jadącego w tym samym kierunku samochodu ciężarowego.


Fot. Policja Fot. Policja


Pomimo udzielonej pomocy i próby reanimacji, mężczyzna poniósł zbyt duże obrażenia i jego życia nie udało się uratować. Pozostałe dwie osoby podróżujące tym samochodem trafiły do szpitala. Droga na tym odcinku przez kilka godzin była całkowicie zablokowana, a śledczy na miejscu zbierali materiał, aby w drodze postępowania ustalić przyczyny tego zdarzenia.

Po raz kolejny dolnośląscy policjanci zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i bezwzględne stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym.

Musimy mieć świadomość, że nawet największa ilość funkcjonariuszy na drodze nie zapewni nam bezpieczeństwa, jeśli sami nie zadbamy o to, aby odpowiednio przygotować się do jazdy i w sposób właściwy zachowywać się za kierownicą naszego auta. Pamiętajmy, że to na kierowcy ciąży odpowiedzialność za bezpieczeństwo wszystkich osób, które znajdują się w pojeździe. Wystarczy kilka prostych czynności, aby uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Musimy pamiętać o tym, że bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego zależy głównie od nas samych i od tego, jak zachowujemy się na drodze. Poza przepisami niezwykle ważny jest zdrowy rozsądek. Szanujmy swoje życie i nie ryzykujmy jego utraty jadąc zbyt szybko lub nieostrożnie!

(rol) / źródło: mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
KWP Wrocław

431 127717

431 127718
 • Trampek powiedział(a) Więcej
  TY "Bingo! Akurat z organizacją imprez mam wiele wspólnego."

  JA "Napisz list do organizatora, sponsorów... Pokaż im jak to się robi, bo kolejny... 8 minut temu.
 • Tutejszy powiedział(a) Więcej
  Tobie sprzedac na twarz? no mogę chciec jezeli tak bardzo tego pragniesz. Jakies sugestie co do miejsca i czasu? Jak Najman czekac nie będziesz... 9 minut temu.
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  Przynudzasz. :(więc się powtórzę - dla odmiany może odniesiesz się w końcu merytorycznie do mojego komentarza zamiast wiecznie urządzać... 20 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…