czwartek 08.12.2022

Imieniny: Marii Światozar

    Dział: Sponsorowane poniedziałek, 06 czerwiec 2022 12:55


Czy warto stosować kreatynę w formie odżywki?

Uważa się, że kreatyna jest obok odżywek białkowych najpopularniejszą odżywką, co zawdzięcza m.in. temu, że jest ona bardzo dokładnie przebadana naukowo, a prawdopodobnie najlepiej spośród tego typu produktów. Występuje ona naturalnie w organizmie człowieka jednak w małych ilościach i jest wykorzystywana m.in. na potrzeby wiązania białek w mięśniach itp. Kreatyna posiada pozytywny wpływ na rozrost tkanki mięśniowej i to właśnie jest powodem polecania jej osobom, które chcą zbudować możliwie szybko odpowiednią masę mięśniową. Dużo mówi się o tym, jak wiele dobrego w organizmie człowieka może wyrządzić kreatyna, jednak dlaczego w ogóle warto ją stosować w formie odżywki?Czy kreatyna występuje naturalnie w pożywieniu?

Tutaj odpowiedzieć można od razu - kreatyna występuje w pożywieniu. Jednak jej ilości oraz produkty, w których ona występuje sprawiają, że dostarczenie jej w dużych ilościach do organizmu (szczególnie w przypadku sportowców) jest po prostu niemożliwe. Warto zwrócić uwagę na kilka popularnych produktów i ilości kreatyny jakie w sobie zawierają, aby wyraźnie pokazać, że może być to problematyczne:

  • ~ 1 kg. mięsa wołowego ~ 5 g. kreatyny;
  • ~ 1 kg. mięsa wieprzowego ~ 5 g. kreatyny;
  • ~ 1 kg. łososia ~ 5 g. kreatyny;
  • ~ 2,5 kg. flądry ~ 5 g. kreatyny;
  • ~ 50 l. mleka ~ 5 g. kreatyny.

Natomiast w różnego rodzaju owocach i warzywach kreatyna występuje w jeszcze mniejszych (śladowych ilościach). Warto zaznaczyć, że ok. 5 g. kreatyny dziennie to zalecana dawka dla większości osób. Jednak jedzenie codziennie ok. 1 kg. mięsa może okazać się wręcz niemożliwe do zrealizowania. Szczególnie w przypadku wegan oraz wegetarian, ponieważ w nabiale kreatyna występuje w jeszcze mniejszych ilościach.

To wszystko powoduje, że kreatyna jest bardzo często stosowana formie odżywki, ponieważ w ten sposób można spełnić dzienne zapotrzebowanie na kreatynę w prosty sposób. Przede wszystkim, można mieć pewność, że nie zabraknie jej w organizmie. Jest to jednak możliwe, jedynie za sprawą odżywek odpowiedniej jakości. W bogatej ofercie sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/Kreatyny-k112.html) można znaleźć kreatyny w różnych wariantach, dzięki czemu każda osoba znajdzie właściwy produkt dla siebie i będzie mogła osiągnąć nawet najbardziej wymagający cel treningowy.

Jakie składniki odżywcze wspomagają działanie kreatyny?

W organizmie człowieka zachodzi wiele skomplikowanych procesów i tak jak wszędzie w przyrodzie, różnego rodzaju substancje oraz związki chemiczne wchodzą ze sobą w reakcję. Podobnie jest w przypadku kreatyny, której pozytywne działanie na rozrost masy mięśniowej może być spotęgowane za pomocą określonych substancji odżywczych.

Często dzięki stosowaniu wielu odżywek i suplementów diety jednocześnie, możliwa jest po prostu maksymalizacja efektów wykonywanych sesji treningowych. Chcąc zwiększyć efektywność działania kreatyny, warto dostarczać do organizmu odpowiednio zwiększone dawki np. węglowodanów, BCAA, kwasu alfa-liponowego, argininy, czy samej wody.

O ile w wodę można się zaopatrzyć w dowolnym sklepie, o tyle na potrzeby pozostałych substancji odżywczych wspomagających działanie kreatyny, warto przejrzeć oferty specjalistycznych sklepów. W ofercie SFD (https://sklep.sfd.pl/) dostępne są wszelkiego rodzaju odżywki i suplementy diety najwyższej jakości, także te maksymalizujące efektywność kreatyny. Warto pamiętać, że tylko odżywki pochodzące ze sprawdzonego źródła dają gwarancję prawidłowego działania i są po prostu bezpieczne.

Artykuł sponsorowany
Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…