niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

    Dział: Sponsorowane poniedziałek, 17 kwiecień 2023 13:19


Czym jest Chainlink i jak działa LINK?
Z poniższego artykułu dowiesz się, czym jest i jak działa Chainlink.


Chainlink to zdecentralizowana sieć oracle, która odgrywa ważną rolę w branży blockchain. Służy do wyciągania danych z zewnętrznych źródeł i interakcji z różnymi blockchainami.

Oferuje inteligentne kontrakty i wiele innych przydatnych funkcji.

Natywną kryptowalutą Chainlink jest token LINK. Platforma została stworzona przez Sergeya Nazarova i Santhosha Palaveshwarana w 2017 roku. Od tego czasu zyskuje popularność.

Z poniższego artykułu dowiesz się, czym jest i jak działa Chainlink.

Czym jest Chainlink?

Chainlink jest innowacyjną platformą blockchain. Opiera się na zdecentralizowanej sieci oracle. Została stworzona w 2014 roku, ale dopiero w 2017 roku projekt Chainlink stał się rozpoczął działalność.

Biała księga Chainlink została wydana w lutym 2017 roku. Później w tym samym roku platforma (i tokeny LINK) zostały oficjalnie uruchomione.

Pierwotnie Chainlink miał być używany jako sposób na połączenie inteligentnych kontraktów i innych blockchainów. Obecnie jest również kompatybilny z innymi platformami i narzędziami blockchain. Może być używany na wiele różnych sposobów w celu poprawy technologii blockchain. Tokeny LINK zapewniają sprawne działanie sieci oracle.

Deweloperzy, którzy korzystają z Chainlink, aby uzyskać dostęp do interfejsów API, są nagradzani tokenami LINK, gdy dostarczają prawidłowe dane. Mogą być również opłacani w innych kryptowalutach, w zależności od aktualnego kursu Chainlink dla danej monety.

Jak działa Chainlink?

System Chainlink składa się z zestawu węzłów, które gromadzą ważne informacje. Węzły pracują nad stworzeniem inteligentnych kontraktów, bezpiecznych i lepszych pod względem infrastruktury. W rezultacie, górnicy kryptowalut są spokojniejsi i ufają blockchainowi Chainlink.

Stworzona sieć działa analogicznie do internetu. Dzięki niej, każdy blockchain maksymalizuje swój potencjał. Dostęp do danych, których nie da się uzyskać z niektórych blockchainów, dostajesz przez zewnętrzny adapter, którym jest Chainlink. Innymi słowy, można połączyć jeden blockchain z drugim.

Jak kupić Chainlink (LINK)?

Tokeny LINK kupisz na giełdach kryptowalutowych lub u brokerów online. Załóż konto na wybranej platformie, wpłać depozyt i kup wirtualną walutę.

LINK jest tokenem ERC-20, który działa na blockchainie Ethereum. Oznacza to, że możesz użyć bitcoina do zakupu kryptowaluty bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji, jak kupić Chainlink: https://kriptomat.io/pl/kryptowaluty/chainlink/jak-kupic-chainlink/

Rodzaje inteligentnych kontraktów w sieci Chainlink

Chainlink wykorzystuje trzy rodzaje inteligentnych kontraktów w sieci. Są to kontrakty agregujące, kontrakty dopasowujące zamówienia oraz kontrakty reputacyjne. Każdy z nich ma różne funkcje. Do ich zastosowań zaliczamy m.in.:

  • Płatności kryptowalutowe. Najbardziej podstawowy kontrakt działa jako pośrednik między blockchainem a innym systemem płatności. Dzięki temu kryptowaluty mogą działać w sposób, w jaki wcześniej nie były w stanie. Na przykład możliwe jest, aby użytkownik kryptowaluty płacił czynsz w bitcoinie lub etherze, nawet jeśli właściciel nie akceptuje kryptowalut.
  • Usługi Escrow. Jeśli zaangażowana jest strona trzecia, Chainlink sprawia, że inteligentny kontrakt wykonuje się tylko wtedy, gdy obie strony spełniły swoje zobowiązania. Może to być wykorzystane do ułatwienia umów między wieloma osobami lub organizacjami w różnych kontekstach, w tym umów o pracę, transakcji biznesowych i innych.
  • Pożyczki bankowe z odsetkami i zabezpieczeniem. System blockchain nie rezygnuje z praw własności do momentu spełnienia warunków, w którym to momencie może odebrać zabezpieczenie.

Podsumowanie

Chociaż wyniki z przeszłości nie są gwarancją na przyszłość, potencjał dla Chainlink jest niemal nieograniczony. Coraz więcej firm inwestuje w blockchain i szuka rozwiązań do integracji swoich zbiorów danych ze zbiorami danych innych firm. Rozwiązanie proponowane przez Chainlink okazuje się niezwykle użyteczne.

Platforma sprawia, że inteligentne kontrakty są bardziej przydatne, bezpieczne i niezawodne. Ponadto, Chainlink umożliwia kryptowalutom przyjmowanie nowych funkcji bez konieczności wprowadzania dużych zmian w bazie kodu. Zdecentralizowana sieć Chainlink oracle pomaga uczynić blockchainy mniej zależnymi od jakiejkolwiek osoby lub organizacji.

Platforma jest wykorzystywana w aplikacjach, od usług escrow do umów kredytowych. Sieć ma również potencjał dla wielu innych przyszłych zastosowań, zwłaszcza w połączeniu z technologią blockchain.

LINK kosztuje obecnie ok. 8 USD. To dużo mniej od jej historycznego rekordu z maja 2021 roku, który wynosił 52,70 USD. Jeśli wierzysz w potencjał monety, teraz może być dobry moment na inwestycję. Nie zapominaj jednak o ryzyku. Kryptowaluty są niezwykle zmienne i podatne na wahania.

kriptomat

Artykuł sponsorowany


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.