niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona


Jak spędzać więcej czasu z dzieckiem każdego dnia?
Rodzice i ich dzieci często żyją nie razem, a obok siebie. Świat dorosłych jest zgoła inny od świata dziecięcego, jednak wspólne spędzanie czasu pozwala zbudować niesamowitą relację na linii rodzic-dziecko. Jak spędzać ze sobą więcej czasu na co dzień? Jakie aktywności wybrać, by świetnie się bawić?


Zabawa z dzieckiem – tak czy nie?

Jedni uważają, że zabawa z dzieckiem nie ma większego sensu, inni upatrują w niej szansy na zbudowanie ciekawej relacji z pociechą. Faktem jest jednak, że nie każdy dorosły dobrze odnajduje się w zabawie. Nie bez powodu dzieci często wybierają, z kim pobawią się w układanie puzzli, a z kim będą wspólnie leczyć pluszaki. Warto znaleźć kilka aktywności, których wykonywanie będzie sprawiało przyjemność zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Na co dzień trudno o czas na zabawę, dlatego wykorzystajmy, jak tylko możemy, weekendy i święta. Latem wybierzmy się na wspólną wycieczkę rowerową, zimą natomiast układajmy puzzle w domowym zaciszu.

Aktywności, które polubią dzieci i rodzice

Co można robić wspólnie z dzieckiem? Bardzo dużo rzeczy! Po ciężkim dniu warto sięgnąć po książkę dopasowaną do wieku pociechy. Czytanie przynosi wiele korzyści – wspomaga rozwój emocjonalny, wpływa na poszerzenie zasobu słownictwa oraz buduje pożądane postawy. Tymczasem mając więcej wolnego czasu, budujcie wspólnie niesamowite konstrukcje z LEGO, twórzcie kreatywne ozdoby, malujcie farbami, grajcie na instrumentach.

Bardzo istotna jest także aktywność fizyczna – wspólne wyście na basen czy fitness w domowym zaciszu pomogą budować dobre przyzwyczajenia, z których dziecko będzie korzystać przez długie lata. Wbrew pozorom do ciekawej, kreatywnej zabawy wcale nie są potrzebne stosy akcesoriów. Te podstawowe można zakupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych – farby, koraliki, kleje, ozdoby.

Proste czynności, które zbliżają

Budowanie więzi z dzieckiem wcale nie musi opierać się na spędzaniu z nim całego dnia. Od czasu do czasu warto to zrobić, ale na co dzień mamy wiele obowiązków, którym również trzeba poświęcić sporo uwagi. Dobrze więc wykonywać proste czynności, które zbliżają dzieci i rodziców.

Mowa na przykład o czytaniu przed snem – wystarczy 15 minut każdego dnia, wspólnym przygotowywaniu posiłków (w przypadku braku pomysłów można posiłkować się książkami kucharskimi dla dzieci) czy przygotowywaniu domowych dekoracji. Są to świetnie okazje także ku temu, aby przekazać dziecku wiedzę i aby nabyło ono nowe umiejętności. Do tego świetna zabawa i doskonałe samopoczucie gwarantowane!

Artykuł sponsorowany


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Nie przegap tych artykułów.