niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii ŁadysławaJak szybko i skutecznie się zrelaksować?W dzisiejszym świecie, często zapominamy o odpoczynku, relaksie i o czasie poświęconym tylko sobie. Ciągle przybywa nam obowiązków, kształcimy się, poszukujemy lepszej pracy, zakładamy firmy, angażujemy się w pomoc potrzebującym, a czy znajdujemy czas na własne potrzeby? Niestety z danych statystycznych, wynika, że coraz więcej osób skarży się na ciągłe zmęczenie, monotonność, negatywne nastawienie do życia. Bardzo często przyczyną takiego stanu, jest właśnie brak czasu i zaniedbanie własnej osoby.


Co więc zrobić, aby o siebie zadbać?

   Pierwsze co przychodzi na myśl, to wakacje w egzotycznym kraju, wizyta w spa czy w salonie masażu, może wyjście na całonocną imprezę do klubu… ale później okazuje się, że nie mamy na to czasu. Dlatego warto zacząć od czegoś małego, co sprawi nam choć odrobinę przyjemności i pomoże oderwać myśli od obowiązków.

Kąpiel w wannie

   Gorąca woda, dużo piany, olejki eteryczne i świece. Do tego może owoce i ulubione wino? Brzmi genialnie. Taki wieczór tylko na nas, nie zabierze dużo czasu a pozwoli zapomnieć o pracy, problemach chociaż na chwilę. Ty będziesz czuł się spokojniej, ponieważ gdyby coś się wydarzyło, przez te kilkadziesiąt minut kąpieli, możesz w każdej chwili przerwać i uciec do obowiązków. Skorzystaj z naturalnych olejków eterycznych, na przykład lawendowego, który ma właściwości uspokajające i relaksujące. 

Oddech i medytacja

   Brzmi skomplikowanie, ale jest to bardzo proste. Wystarczy parę minut dziennie. Usiądź wygodnie w cichym miejscu, wybierz neutralne słowo, tak zwaną mantrę i powtarzaj ją przy każdym wydechu, całkowicie skupiając się na sobie. Medytacja pozwala się wyciszyć i poznać siebie. Pamiętaj, że medytacja to pewna umiejętność, której trzeba się nauczyć. Nie zniechęcaj się od razu.

Trening mózgu

   Kiedy próbujesz medytować lub leżeć w wannie i nie myśleć o niczym, a twój mózg i tak nasuwa ci kolejne zbędne myśli, przez które znowu zaczynasz się stresować, to znak, że trzeba go czymś zająć. Dobrym sposobem będzie rozwiązywanie krzyżówek. Skupisz się na rozwiązywaniu haseł i będziesz mógł odsunąć od siebie zbędne myśli. Nie denerwuj się przy tym. Jeśli nie znasz odpowiedzi, na któreś z pytań, pomóc sobie i skorzystaj z wyszukiwarki haseł haslowo.pl. Pamiętaj, że to ma cię zrelaksować i uspokoić, a nie dodatkowo zniechęcić.

Długi spacer

   Świeże powietrze i obecność natury ma zbawienny wpływ na nasz układ nerwowy. Regularne spacery bardzo dobrze wpływają na odporność organizmu i na ogólne samopoczucie. Już 20 minut aktywności na świeżym powietrzu, efektywnie obniża powiem stresu i poprawia humor. Spacerując, skup się na otoczeniu, nie myśl zbyt dużo. Obserwuj przyrodę, wsłuchaj się w śpiew ptaków i chłoń świeże powietrze. Najlepiej też wyciszyć telefon, aby nic cię nie rozpraszało.

Sen

 Nic nie wpływa tak dobrze na samopoczucie jak regularny i długi sen. Powinniśmy spać minimum 8 godzin dziennie. Jeśli przez ostatni czas zaniedbywałeś ten aspekt, zrób sobie drzemkę, wystarczy 15 minut, aby poczuć się lepiej. Przewietrz pomieszczenie, pościel łóżko i wycisz telefon. A najlepiej połóż go na drugim końcu pokoju. Dzięki temu nic nie będzie cię rozpraszało, a ty obudzisz się o wiele bardziej rozluźniony.

Artykuł sponsorowanyLokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…