środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Jaki punkt szczepień na COVID-19 we Wrocławiu wybrać?

Jaki punkt szczepień na COVID-19 we Wrocławiu wybrać?

Szczepienia na koronawirusa rozpoczęły się 15 stycznia 2021. Odbywają się one stopniowo i sukcesywnie, dlatego minie jeszcze kilka miesięcy, zanim podejść do niego będą mogły osoby z tzw. grupy III. Warto wykorzystać ten czas, aby odpowiednio wybrać punkt szczepień na koronawirusa we Wrocławiu.


Gdzie się zaszczepić na COVID-19 we Wrocławiu?

Zaszczepić się na COVID-19 będzie można zarówno w przychodniach POZ, jak i w niektórych placówkach prywatnych. W związku z dynamicznych rozwojem niepublicznych prywatnych placówek usług medycznych, pacjenci coraz częściej wybierają opiekę prywatną, zamiast przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej na NFZ.

Jest to z pewnością pozytywne zjawisko, potrzebne w obecnym czasie, ponieważ umożliwia szybszy i szerszy dostęp do usług medycznych, w tym potrzebnej szczepionki na COVID-19.

Miejsce szczepienia COVID-19 - na co zwrócić uwagę?

Komfort i bezpieczeństwo pacjentów, a także przeprowadzanych szczepień jest niezwykle ważny. Pod uwagę należy brać nie tylko sąsiedztwo punktu szczepień na COVID-19, lecz również jego wygodę i poziom obsługi. Zaszczepić na COVID można się również w prywatnych gabinetach. Oficjalna lista przychodni, które spełniły wytyczne Ministerstwa Zdrowia jest opublikowana na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Szczególnie polecamy placówki prywatne. Wygoda szczepienia w prywatnym gabinecie może być większa. Z uwagi na ogólną niewiedzę o dostępności również takich placówek, kolejki do szczepień mogą być tam mniej liczne. Spodziewamy się, że w placówkach prywatnych może być również dostępnych więcej terminów szczepienia. Całość procedury prawdopodobnie zostanie przeprowadzona sprawnie, co znacznie zminimalizuje kontakt z innymi osobami w przychodni i potencjalnie zmniejszy możliwość zarażenia się koronawirusem.

Istotnym jest fakt, że szczepienie na koronawirusa może być dla niektórych stresujące, dlatego ważne, aby zdecydować się na placówkę zatrudniająca ekspertów, którzy w razie potrzeby podejdą do pacjenta indywidualnie, uspokoją go i odpowiedzą na najważniejsze pytania. Placówki prywatne nieustannie dbają o wysoki standard oferowanych usług, ponieważ ich popularność zależy wyłącznie od zadowolenia pacjenta. 

Środki bezpieczeństwa podczas szczepienia na COVID-19

Niezwykle ważne jest zachowanie przez pracowników przychodni środków bezpieczeństwa podczas szczepień na COVID. Wymaga się stosowanie ogólnie zalecanych środków ochronnych, takich jak używanie przez personel maseczek na usta i nos oraz rękawiczek jednorazowych. 

Warto nieustannie przypominać, że szczepionka na koronawirusa jest bezpieczna. Przed dopuszczeniem do użytku, została poddana dokładnym badaniom przez niezależnych ekspertów naukowych.

Do udziału w programie szczepień mogły dołączyć wyłącznie placówki wykonujące udokumentowaną działalność leczniczą, dysponujące odpowiednią kadrą oraz warunkami pozwalającymi na przeprowadzenie szczepień.

Przed zakwalifikowaniem prywatnej placówki do oficjalnych partnerów szczepień, każda z nich musiała zapewnić wyodrębnione stanowiska (stanowisko szczepień, miejsce badań, poczekalnia).

Gdzie zaszczepić na covid się we Wrocławiu?

Biorąc pod uwagę lokalizację i jakość wykonywanych usług, dobrze prezentuje się Prywatna przychodnia Nasz Gabinet we Wrocławiu. Placówka medyczna będzie odpowiednia zarówno dla osób mieszkających w centrum Wrocławia, jak i dla dojeżdżających do miasta np. pociągiem ze względu na swoją idealna lokalizacje w centrum miasta.

Który punkt szczepień wybrać?

Punkt szczepień covid Nasz Gabinet Wrocław mieści się przy ulicy Dworcowej 11b, na dzielnicy Stare Miasto. Do przychodni Nasz Gabinet można sprawnie dojechać komunikacją miejską, autobusami oraz wieloma połączeniami międzymiastowymi pociągiem.

Przychodnia ma siedzibę w bliskim sąsiedztwie Dworca Głównego Wrocław. Według oficjalnych informacji, nie trzeba się szczepić w miejscu swojego zamieszkania, dlatego lokalizacja Naszego Gabinetu może ucieszyć również osoby dojeżdżające na co dzień do Wrocławia.

Rejestracja i zapisy na szczepienia

Dokładne daty szczepienia osób w poszczególnych grupach wiekowych i zawodowych nie są jeszcze znane. Już teraz można wypełnić specjalny formularz, w którym można zgłosić chęć szczepienia. Dzięki zapisowi do formularza, osoba zainteresowana zostanie poinformowana mailowo o rozpoczęciu szczepień w danej grupie, a także od razu otrzyma e-skierowanie na szczepienie.

Artykuł sponsorowany


Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…