sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda SamuelaJakie pierścionki zaręczynowe są modne?
Moda przemija i z biegiem lat się zmienia. Z roku na rok mamy coraz to nowsze trendy, tak zwane gorące nowości. Czy jednak zmiana mody dociera wszędzie? Pierścionki zaręczynowe to temat rzeka. Codziennie na świecie zaręcza się miliony zakochanych. Jakie są modne oraz stworzone w taki sposób, aby przemijanie nie sprawiło, żeby nagle stały się niemodne.

Najmodniejszy materiał pierścionka i próba

Pierścionki zaręczynowe wykonywane są z różnych materiałów. Do wyboru jest żółte złoto - tak zwany klasyk, białe złoto, srebro, pallad, platyna, a także modele wykonane z kilku kruszców jednocześnie. Który z nich jest najmodniejszy? Już wchodząc do jubilera, bądź odwiedzając sklep internetowy możemy stwierdzić, że najmodniejszym materiałem, z jakiego tworzone są pierścionki na zaręczyny jest żółte, klasyczne złoto - najczęściej 14-karatowe.

To taki materiał, który z biegiem lat nigdy nie wyjdzie z mody, ponieważ jest jednym z najszlachetniejszych metali na świecie. Warto jednak wspomnieć, że do łask wraca również białe złoto, które przypomina srebro. Jest dużo tańsze, niż tradycyjne złoto żółte, ale coraz częściej wybierane przez mężczyzn.

Jeśli chodzi o próbę złota (warto przypomnieć, że ta oznacza ilość czystego złota w stopie), najwyższą z dostępnych, jest ta o numerze 750. Natomiast największą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe o próbie numer 585. Chociaż niższa, nadal jest wysoka, a do tego wypada korzystnie pod względem cenowym. Gdyż to właśnie ona jest najmodniejszą i najchętniej kupowaną z wszystkich dostępnych, większość pierścionków jest produkowana właśnie w niej.

Sprawdź także: Mowa zaręczynowa - co powiedzieć?

Wybór kamienia i kształtu

Ponadczasowymi, a zarazem od wielu lat najchętniej wybieranymi, pierścionkami zaręczynowymi są takie, które posiadają oszlifowany diament, w okrągłym kształcie. Jest to najpopularniejszy kamień, który zachwyca swoim wyglądem, ale nie tylko.

zareczynowy usmiech

Diament, to jeden z najtwardszych kamieni szlachetnych, dlatego też uznaje się, że już zawsze będzie majestatyczny i najprawdopodobniej nigdy nie wyjdzie z mody. Kształt pierścionka jest również ważnym elementem. Najmodniejszym wyborem jest klasyczny, okrągły - na grubej obrączce, bez dodatkowych zdobień. Natomiast, coraz częściej możemy się spotkać z pierścionkami zaręczynowymi, które posiadają pofalowaną obrączkę i to właśnie ona przepięknie eksponuje znajdujący się pośrodku kamień.

Kolejnymi modnymi pierścionkami zaręczynowymi są te, które posiadają prostą obrączkę, natomiast kamień umieszczony jest na formie czteroramiennej korony, która również fenomenalnie go uwydatnia. To, niby minimalistyczne, rozwiązanie zawsze będzie modne i ponadczasowe. Ostatnim modelem pierścionka, który coraz częściej jest wybierany, to klasyczna, prosta obrączka, na której środku umieszczony jest brylant, otoczony tak zwaną aureolą wykonaną z kilkudziesięciu mniejszych brylantów. Te dodatkowo podkreślają blask kamienia znajdującego się po środku.

Artykuł sponsorowany

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…